پنج شنبه 10 مهر سال 1399

اخبار

باید میان مدیریت بحران و پدافند غیرعامل، تفاوت قائل شویم

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان، خاطرنشان کرد: پدافند به معنی پیشگیری از وقوع اتفاق است لذا باید میان مدیریت بحران و پدافند غیرعامل تفاوت قائل شویم.
باید میان مدیریت بحران و پدافند غیرعامل، تفاوت قائل شویم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ ابراهیم زارعی در جلسه شورای پدافند غیرعامل استان، ضرورت خروج انبار نفت سنندج از شهر را یادآور شد و افزود: باید برای خروج این مخازن از شهر برنامه ریزی کنیم. 
وی، جلوگیری از تجمع خودروهای سوختی در کنار مخازن سوخت را نیز امری ضروری عنوان کرد. 
زارعی همچنین بر اهمیت آموزش مداوم و به روزرسانی آموزش ها تاکید کرد و گفت: باید به آموزش رانندگان و فعالان این حوزه (انبارهای مواد سوختی) توجه ویژه داشته باشیم تا بتوانیم از وقوع حادثه پیشگیری شود. 
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار، همچنین بر لزوم جلوگیری از خطاهای انسانی در کارها و برنامه ها تاکید و یادآوری کرد: باید از احداث پمپ بنزین در نزدیکی مناطق مسکونی به جد ممانعت شود. 
وی در ادامه از شهرداری سنندج خواست طرح جامع شهر را سریعتر و با چشم انداز آینده برنامه ریزی کنند و به نتیجه برسانند. 
زارعی با اذعان به اینکه زیرساخت های مرز باشماق بر عهده اداره کل راهداری قرار دارد خاطرنشان کرد: مهم است که در مرز اقدامات ویژه ای با سرعت انجام شود بویژه در بحث خودروهای حامل سوخت در پایانه مرزی. 
معاون استاندار، اراده، برنامه ریزی، همکاری و هم افزایی را لازمه انجام کارها دانست و تاکید کرد: در تمام برنامه ها باید حفاظت از محیط زیست در صدر اقدامات باشد.

بازدید [ 7410 ]
برچسب ها