پنج شنبه 2 خرداد سال 1398

اخبار

باید نقش کردستان در دفاع از ارزش های نظام به جامعه معرفی شود

استاندار کردستان گفت: مجاهدت‌های مردم استان کردستان در طول دوران جنگ هشت ساله دفاع مقدس، امنیت کنونی کشور را رقم زد و باید نقش کردستان در دفاع از ارزش های نظام به جامعه معرفی شود.
باید نقش کردستان در دفاع از ارزش های نظام به جامعه معرفی شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ عبدالمحمد زاهدی امروز  در جلسه کمیته رسانه کنگره 5400 شهید کردستان در محل سالن شهدای گمنام استانداری با بیان این مطلب اظهار داشت: استان کردستان تجربه برگزاری موفق کنگره پیشمرگان مسلمان کُرد را در سال 94 دارد به همین دلیل انتظارات از استان برای برگزاری کنگره 5400 شهید بالاتر از سایر استان‌هاست.

وی افزود: با توجه به تاکیدات رهبری بر حفظ یاد و خاطره شهدا و حفظ فرهنگ ایثار و شهادت، کنگره 5400 شهید باید در تراز بالاتری از نظر کمی و کیفی برگزار شود و استان در این زمینه باید فعالانه کار کند.

استاندار کردستان عنوان کرد: در طول تاریخ کشور ما درگیر جنگ‌های زیادی شده اما مهمترین این اتفاق‌ها، دفاع مقدس است که ملت ایران از آن سربلند بیرون آمد.

وی تصریح کرد: باید به برکت این کنگره حداقل دو سال فضای استان به صورت گسترده و همچنین در سطح ملی هم به طور گسترده به این کنگره پرداخته شود.

زاهدی تاکید کرد: باید همه امکانات رسانه‌ای استان را برای معرفی فرهنگ ایثار و شهادت به کار گیریم و همچنین نقش کردستان در دفاع از نظام و انقلاب را به تمام کشور معرفی کنیم.

وی بر تقسیم کار و جلوگیری از موازی کاری تاکید کرد و افزود: رسانه ها باید کار در این حوزه را وظیفه خود بدانند.

استاندار کردستان ادامه داد: علاوه بر انتشار زندگی نامه شهدا، رسانه‌ها می توانند عملیات هایی را که در کردستان در دفاع مقدس صورت گرفته در مناسبت‌ها و تاریخ‌های مختلف انتشار دهند که برای انجام این کار باید تقویم عملیات در اختیار رسانه‌ها قرار داده شود.

استاندار کردستان در پایان خاطر نشان کرد: با این کنگره رسانه‌ها باید نقش کردستان را به همه کشور معرفی کنند تا بدانند که امنیت امروز کشور حاصل مجاهدت‌های مردم این استان است.

برچسب ها