دو شنبه 11 فروردین سال 1399

اخبار

استاندار كردستان

باید نگاه پیشگیرانه را برای کاهش خسارات حوادث غیر مترقبه در جامعه توسعه دهیم

استاندار کردستان گفت: باید نگاه پیشگیرانه را برای کاهش خسارات حوادث غیر مترقبه در جامعه توسعه دهیم
باید نگاه پیشگیرانه را برای کاهش خسارات حوادث غیر مترقبه در جامعه توسعه دهیم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ بهمن مرادنیا امروز در جلسه استانی شورای مدیریت بحران کردستان در محل سالن شهدای دولت استانداری با بیان این مطلب اظهار داشت: مردم آرامش خاطر دارند که در زمان سختی‌ها و تنگی‌ها دستگاه‌ها و سازمان‌هایی به کمک آن‌ها می‌رسند لذا ما امروز وظیفه داریم از مشکلات پیشگیری کنیم و منتظر بحران نباشیم.
وی خاطر نشان کرد: ما باید در مهار سیل و اتفاقات جاده‌ای پیشگیری‌هایی را انجام دهیم و در بحث خسارت‌های حوزه کشاورزی نیز فعالیت‌هایی را اجرایی کنیم که کشاورز فقط به فکر تولید باشد و نگران خسارت‌ها و جبران این خسارت‌ها نباشد.
استاندار کردستان تصریح کرد: در مبحث مدیریت بحران از بعد شرعی، قانونی و انسانی باید پیشگیری نماییم لذا توجه همه مدیران را به این امر جلب می‌کنیم که باید وزارتخانه‌ها را به این موارد آشنا کنند و مشکلات و کاستی‌ها را پیگیری نمایند.
وی اظهار داشت: در سال گذشته ١٠٦ میلیارد تومان خسارت از محل سوانح غیر مترقبه به استان وارد شده که تنها ١٤ میلیارد تومان اعتبار در این خصوص اختصاص پیدا کرده است.
مرادنیا در پایان گفت: انتظار داریم سازمان مدیریت بحران کشور به کردستان نگاه ویژه‌ای داشته باشد و در مبحث پسماند زباله مریوان، تجهیزات آتش‌نشانی و إمهال تسهیلات کشاورزان به کردستانی‌ها اعتبارات ویژه‌ای را اختصاص دهد.

بازدید [ 436506 ]
برچسب ها