سه شنبه 14 مرداد سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

حسین فیروزی:

باید پوشش بیمه‌ای در حوزه کشاورزی افزایش قابل ملاحظه‌ای داشته باشد

باید پوشش بیمه‌ای در حوزه کشاورزی افزایش قابل ملاحظه‌ای داشته باشدبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ حسین فیروزی در جلسه شورای گفتگوی بخش خصوصی و دولت استان، گفت: شورای گفتگوی بخش خصوصی و دولت به عنوان مکانی برای هم اندیشی و در راستای رونق تولید و کسب و کار طراحی شده لذا یکی از وظایف اتاق بازرگانی پیگیری جدی مصوبات این شوراست.
معاون اقتصادی استاندار، در این جلسه که با دستور کار هم اندیشی در خصوص بیمه کارگران و کارفرمایان واحدهای تولیدات کشاورزی برگزار شد، گفت: یکی از مهمترین سیاست ها در معرفی ظرفیت های استان، افزایش ضریب بیمه کشاورزی است.
وی خاطرنشان کرد: تامین اجتماعی، حامی تولید در کشور است و نقشی مستقیم در افزایش امید به زندگی دارد. 
فیروزی با اشاره به اینکه صندوق های تامین اجتماعی در کشور با بحران مواجه هستند، افزود: چون منابع محدود است، درخواست ها و مصوبات این جلسه باید به گونه ای باشد که قابل اجرا باشد. 
معاون اقتصادی استاندار، همچنین اظهار داشت: کارفرمایان حوزه کشاورزی در کردستان، خود جزو کارگران هستند لذا لازم است برای برخورداری آنان از بیمه (کارگری) تلاش کنیم. 
توسعه کردستان با اخبار منفی تحقق پیدا نمی کند
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان در ادامه این جلسه، با یادآوری انتشار اخبار کذب از رتبه اول کردستان در فساد اداری، اذعان داشت: توسعه کردستان با اخبار منفی تحقق پیدا نمی کند. 
 وی در جمع نمایندگان واحدهای تولیدی استان تصریح کرد: این خبر استنباطی اشتباه از نتیجه یک نظرسنجی کشوری است که فقط ۳۹ نفر از فعالان اقتصادی کردستان در آن شرکت کرده اند. 
فیروزی با تاکید بر اینکه ترسیم تصویر غلت و منفی از کردستان، خدمت به مردم و استان نیست، خاطرنشان کرد: ارائه تصویر منفی از استان، از ذهن های توسعه نیافته و غافل و از دشمن بر می آید. 
وی افزود: استاندار کردستان، بر لزوم ریسک پذیری و شهامت مدیران بسیار تاکید دارند اما این اخبار منفی شهامت و شجاعت را از مدیران می گیرد. 
فیروزی همچنین تاکید کرد: باید تصویری درست و مثبت از کردستان ترسیم کنیم تا این استان به مقصد سرمایه گذاری تبدیل شود. 
وی افزود: فضایی که در آن اخبار نادرست منتشر و موجب ناامیدی مردم شود، آزادی نیست بلکه هرج و مرج است.
فیروزی خاطرنشان کرد: واکنش مدیران استان در برابر چنین اخبار کذبی، دفاع از خود و اثبات عدم فساد در استان نیست بلکه نگرانی برای توسعه استان است و تا اگر بخش خصوصی و دولت دست در دست هم تصویر مثبتی از استان ارائه ندهیم، توسعه در کردستان اتفاق نمی افتد.

بازدید [ 21090 ]
برچسب ها