دو شنبه 11 فروردین سال 1399

اخبار

استاندار کردستان:

باید گروه‌ها و عوامل موثر در قاچاق شناسایی و برخورد شود

استاندار کردستان با تاکید بر ضرورت ریشه یابی عمیق در مقابله با معضل قاچاق، گفت: باید گروه ها و عوامل موثر در قاچاق را شناسایی و با آنها برخورد کنیم.
باید گروه‌ها و عوامل موثر در قاچاق شناسایی و برخورد شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ بهمن مرادنیا در اولین جلسه کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان، اظهار داشت: با توجه به اینکه تحریم ها مشکلاتی برای کشور ایجاد کرده، از دستگاه هایی که در گلوگاه ها مستقر هستند انتظار می رود با قاچاق که اقتصاد استان و معیشت مردم را با مشکل مواجه کرده به جد مبارزه کنند.
وی خاطرنشان کرد: در سالی که از سوی مقام معظم رهبری با نام سال رونق تولید نامگذاری شده، باید راهکاری مناسب برای رونق تولید و ایجاد اشتغال داشته باشیم. 
استاندار کردستان در ادامه اظهار داشت: به عنوان استانی که همیشه متهم به قاچاق بوده ایم اما در واقع اینگونه نیست، باید تعرفه ها را بازنگری کنیم چون نمی توانیم مرزها را ببندیم. 
مرادنیا همچنین تاکید کرد: برای مقابله با معضل قاچاق باید تماماً چشم و گوش باشیم. 
وی در خصوص پیش خرید گندم با قیمت بیش از خرید تضمینی دولتی توسط برخی افراد سودجو در استان، گفت: باید با عواملی که به صورت هدفمند غذای مردم را تحت تاثیر قرار می دهند قاطعانه برخورد شود. 
مرادنیا در مورد عدم تمکین برخی مسوولان به مصوبه شورای تامین استان در خصوص بلا مانع بودن حمل دام داخل استان، متذکر شد: مشکل ما کم توجهی به قانون و اعمال نظر شخصی است؛ نباید با اعمال سلیقه شخصی، زندگی روزمره مردم را دچار مشکل کنیم. 
استاندار کردستان در پایان یادآور شد: باید در عمل ثابت کنیم می توانیم در مقابل طیفی به نام قاچاقچی مقابله کنیم چرا که این انتظاریست که مردم از ما دارند.

بازدید [ 341829 ]
برچسب ها