دو شنبه 11 فروردین سال 1399

اخبار

استاندار کردستان:

با امکانات خدادادی موجود سروآباد می‌تواند توسعه پیدا کند/از دولت توقع معجزه نداشته باشیم

استاندار کردستان امکانات موجود در شهرستان سروآباد را عامل اساسی برای توسعه دانست و اضافه کرد برای همه کارها نباید منتظر اقدامات دولت ماند.
با امکانات خدادادی موجود سروآباد می‌تواند توسعه پیدا کند/از دولت توقع معجزه نداشته باشیمبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ بهمن مرادنیا در سفر به شهرستان سروآباد و نشست با فعالان سیاسی ومدنی این شهرستان گفت: کسی منکر مشکلات موجود در استان نیست و برخی مشکلات مرتفع شده و بخش دیگری باقی مانده است.

وی با بیان اینکه دولت صادقانه در تلاش است تا از بار مشکلات انباشته شده در کشور و استان بکاهد ادامه داد: از دولت نباید توقع معجزه داشته باشیم، هر چند دولت همه همت خود را برای حل نیازها و مشکلات بکار گرفته است.

مرادنیا در ادامه به مبحث مهاجرت از شهرستان سروآباد به دیگر شهرها اشاره کرد گفت: وقتی ما خود از شهرستان مهاجرت کنیم دیگر چه توقعی داریم که سرمایه گذاران دیگر استانها به منطقه بیایند و طالب سرمایه گذاری شوند.

وی ادامه داد: با صراحت می گویم امکانات طبیعی و خدادادی شهرستان سروآباد می تواند این منطقه را به بهشت تبدیل کند و این در گرو عزم جوانان است.

استاندار کردستان موضوع تخصیص آب برای توسعه کشاورزی را از جمله موضوعات اساسی پیگیری شده در ۱۱ ماه گذشته عنوان کرد و اظهار داشت: مردم باید از آب استان برای توسعه ورونق بخش کشاورزی بهره مند شوند و من این موضوع را آنچنان دنبال کرده ام که که قرار شده در شورای عالی آب کشور تخصیص آب استان در دستور کار قرار بگیرد.

مرادنیا استفاده مردم در مسیر رودخانه سیروان از آب برای توسعه باغات را خواستار شد و گفت؛ در بحث پمپاژ آب  به سازمان جهاد کشاورزی  و سازمان برنامه وبودجه استان دستور داده ام  مساعدت لازم برای توسعه شیلات و باغداری را داشته باشند.

وی ورود بخش خصوصی و سرمایه گذاری این بخش را کلید واژه توسعه خواند و گفت: دولت دیگر سالهاست در ایجاد کارخانه ها سرمایه گذاری نمی کند و ما باید خودمان با نگاه واقع بینانه به جنگ مشکلات برویم.

استاندار کردستان همچنین به خانواده های مرزنشین جا مانده از لیست دریافت کارت پیله وری وسهمیه سوخت اشاره کرد و افزود: ما به التفاوت فروش سوخت و بهره مندی از مزایای کارت پیله وری نصیب خانواده های جامانده تا شعاع ۲۰ کیلومتری مرز نیز خواهد شد.

وی همچنین به دستور خود خطاب به فرمانداران مبنی بر تغییر مدیران ناتوان در شهرستانها اشاره کرد وگفت: در این راه فرمانداران نباید تسلیم فشار، تعارف وسفارشات شوند.

بازدید [ 609273 ]
برچسب ها