شنبه 16 فروردین سال 1399

اخبار

بدون عزم جدى، پيشگيرى و مقابله با اعتياد ميسر نمى‌شود

استاندار كردستان تاكيد كرد براى پيشگيرى و مقابله با اعتياد، بايد با عزم جدى به ميدان بياييم در غير اين صورت اتفاق مثبتى نخواهد افتاد.
بدون عزم جدى، پيشگيرى و مقابله با اعتياد ميسر نمى‌شود

به گزارش پايگاه اطلاع رسانى استاندارى كردستان؛ بهمن مرادنيا در جلسه شوراى هماهنگى مبارزه با مواد مخدر، معضل اعتياد را زمينه ساز بروز معضلات اجتماعى ديگرى از جمله طلاق عنوان و خاطرنشان كرد: مقابله با اعتياد مى تواند موجب پيشگيرى از ديگر معضلات نيز شود. 
وى با ابراز تاسف از اينكه پژوهش هاى زيادى انجام و جلسات متعددى برگزار مى شود اما آنچه در جامعه مى بينيم نشانى از اجراى موفق آنها ندارد، تاكيد كرد: بايد نواقص كار را پيدا و موضوع را به جد پيگيرى كنيم. 
استاندار در ادامه از برخى دستگاه ها از جمله آموزش و پرورش، ورزش و جوانان و صدا و سيما خواست در حوزه مقابله و پيشگيرى بيشتر ورود نمايند و افزود: صدا و سيما به عنوان رسانه ملى كه بيشترين مخاطب را دارد مى تواند با ساخت فيلم و برنامه هاى مختلف به اين موضوع بپردازد.  
مرادنيا همچنين گفت: هميشه بر اولويت پيشگيرى نسبت به درمان تاكيد شده اما همچنان بيشتر هزينه ها در بخش درمان هزينه مى شود در صورتى كه اگر در حوزه ورزش بيشتر سرمايه گذارى كنيم گام بلندى در پيشگيرى است. 
وى بر لزوم برنامه ريزى و تهيه گزارش عملكردها به صورت فصلى و شناسايى نقاط ضعف در راستاى اخذ نتيجه مطلوب، از سوى دستگاه هاى مختلف استان تاكيد كرد.

بازدید [ 609444 ]
برچسب ها