جمعه 15 فروردین سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

معاون وزير صنعت:

براى ايجاد اشتغال بايد دنبال طرح هاى سريع و بازاردار باشيم

معاون وزير و رييس هيات مديره و مديرعامل شركت شهرك هاى صنعتى ايران اظهار داشت: با توجه به اينكه امروز اشتغال مهمترين موضوع كشور است براى ايجاد استغال بايد به دنبال طرح هاى سريع و بازاردار باشيم.
براى ايجاد اشتغال بايد دنبال طرح هاى سريع و بازاردار باشيم


به گزارش پايگاه اطلاع رسانى استاندارى كردستان؛ صادق نجفى طى سفر به كردستان در بيست و هستمين نشست شوراى گفتگوى بخش خصوصى و دولت استان كردستان، با اشاره به اجراى طرح توليد پوشاك در ٢٠ روستاى ٥ استان كشور، بر لزوم توجه به طرح هاى سريع و بازاردار تاكيد كرد. 
وى خواستار مطالعه و شناسايى مزيت هاى استان ظرف مدت ٣ ماه شد و همچنين تصويب ١٠ طرح صنايع كوچك و متوسط داراى مزيت استان در كارگروه اشتغال و معرفى آنها به كارگروه كشورى را راهى براى توسعه صنعتى استان عنوان كرد. 
نجفى بر لزوم اجراى آيين نامه هاى مربوط به تسهيلات اشتغال پايدار روستايى تاكيد كرد و افزود: بايد با اولويت بندى صحيح تسهيلات را به واحدها ارائه كنيم چون مشكل برخى از اين واحدها با تسهيلات اندك مرتفع شده و مى توانند توليد و اشتغال خود را حفظ كنند. 
معاون وزير صنعت از پراخت ٤ ميليارد تومان براى احداث شهرك صنعتى سرنجيانه سنندج در آغاز سفر امروز اشاره كرد و اظهار داشت: متاسفانه شهرك هاى صنعتى ما تخصصى نيستند و نيازمند تكميل زيرساخت ها هستند اما در هر صورت براى ايجاد آنها سرمايه گذارى كرده ايم و بايد از آنها بهره بگيريم و در همين راستا بايد واحدهايى را كه با ظرفيت كمتر از ظرفيت واقعى خود كار مى كنند تقويت كنيم. 
وى بر لزوم بهره گيرى از ظرفيت معادن استان و فعال و تقويت نمودن معادن كوچك تاكيد كرد و گفت: نقشه بردارى استان كه در حال اجراست كارى لازم و به جاست. 
نجفى با اذعان به اينكه همه اختيارات صنايع كوچك و شهرك هاى صنعتى استان به هيات مديره استان واگذار شده، افزود: تصميم در خصوص تعيين قيمت زمين نيز بر عهده هيات مديره است. 
 رييس هيات مديره و مديرعامل شركت شهرك هاى صنعتى ايران در ادامه از توافق وزارت صنعت، معدن و تجارت با بانك مركزى در خصوص اختصاص ٢٠٠ ميليارد تومان اعتبارات فنى اعتبارى به منظور ارائه تسهيلات با سود ١٠ درصد و كمتر، به صنايع كوچك خبر داد. 
صادق نجفى در پايان در خصوص رفع مشكل بيمه كارگران واحدهاى ٥ نفر و كمتر كه با ورود كارگاه آنان به شهرك هاى صنعتى از معافيت بيمه اى بى نسيب مى شوند، قول مساعد داد.

بازدید [ 602718 ]
برچسب ها