شنبه 16 فروردین سال 1399

اخبار

استاندار کردستان:

برای انجام کارهای زیربنایی در کردستان نیازمند آرامش فضای اجتماعی هستیم/ عده ای همیشه به دنبال نامساعد نشان دادن فضای استان هستند/ کار و تلاش برای توسعه کردستان باید شبانه روزی باشد

استاندار کردستان یادآوری کرد برای انجام کارهای زیربنایی و اساسی در استان نیازمند آرامش در فضای اجتماعی هستیم اما عدەای همیشە بە دنبال نامساعد نشان دادن فضای استان هستند.
برای انجام کارهای زیربنایی در کردستان نیازمند آرامش فضای اجتماعی هستیم/ عده ای همیشه به دنبال نامساعد نشان دادن فضای استان هستند/ کار و تلاش برای توسعه کردستان باید شبانه روزی باشد

بە گزارش پایگاە اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ بهمن مرادنیا در نشست با نماینده ولی فقیه در استان کردستان به مناسبت گرامیداشت هفته دولت ضمن ارائه گزارشی از عملکرد و  اقدامات انجام شده در سطح استان گفت: انجام کارهای مهم و اساسی در استان در سایه آرامش فضای اجتماعی میسر است، اما در این استان رسانه ها به نقاط قوت نمی پردازند.
وی با بیان اینکه برخی رسانه ها در ماه های گذشته مدام از از درصدر بودن میزان تورم استان سخن می گفتند، افزود: در مردادماه استان کردستان در مهار تورم رتبه ۳۱ کشور را کسب کرده ولی کسی به این موضوع نمی پردازد و مدام تلاش می کنند فضای استان را نامساعد نشان دهند.
مرادنیا با بیان اینکه علیرغم همه محدودیت ها کارهای خوبی در استان در همه بخش ها انجام شده است ادامه داد: بر مبنای یک نظر سنجی از ۳۹ نفر کردستان را متهم فساد کردند و کمپین راه انداختند و با این فضا نیز نباید انتظار داشت سرمایه گذار به استان بیاید.
استاندار کردستان اظهار کرد: توقع دارم دستگاه های نظارتی اگر فسادی مشاهده کردند با مستندات کافی با آن و بدون هیچ اغماضی برخورد کنند.
وی به مدیران تاکید کرد باید کار در کردستان به صورت شبانه روزی و بدون تعطیلی باشد و از فرصت خدمت برای توسعه استان استفاده کنند.
مرادنیا در ادامه به مجموع طرح های آماده بهره برداری در هفته دولت اشاره کرد و افزود: امسال ۲۲۷ طرح در استان به ارزش ۲۲۱ میلیارد تومان بهره برداری می شود.
وی اضافه کرد: بیشتر پروژه های شاخص استان که ارزشی معادل هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان دارند در سفر رئیس جمهور به کردستان به بهره برداری می رسند.
استاندار کردستان با بیان اینکه نظام و دولت به توسعه کردستان توجه ویژه دارند، اظهار کرد: رشد اعتبارات کشور در سال گذشته شش درصد بوده اما این رقم در کردستان ۳٨ درصد بوده است.
مرادنیا اذعان کرد: در بازدیدی که از پایاب سد آزاد و جاده سنندج مریوان انجام شد رشد پیشرفت آن پروژه ها بسیار خوب بود تا جایی که جاده سنندج به مریوان از سال ٨۳ تا ۹۵ تنها چهل درصد پیشرفت داشت و از ۹۵ تاکنون پیشرفت فیزیکی آن پروژه به ٨۳ درصد رسده است.
وی ادامه داد: در پایاب سد آزاد که نقش حیاتی در توسعه کشاورزی استان دارد ۱٨ هزار کیلومتر لوله گذاری شده است که یک طرح بی نظیر در کشور به شمار می رود.

بازدید [ 14421 ]
برچسب ها