دو شنبه 11 فروردین سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

معاون استاندار:

برای ایجاد توازن منطقه ای به تغيير نگرش و ديدگاه نیاز داریم

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان، اظهار داشت: برای ایجاد توازن منطقه ای به تغيير نگرش دست اندكاران توسعه در هر دو سطح برنامه ريزی و اجرا نیاز داریم و این تحول باید از ذهن مدیران استان های حاشیه ای اقتصاد و كمتر برخوردار آغاز شود.
برای ایجاد توازن منطقه ای به تغيير نگرش و ديدگاه نیاز داریم

 

 


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ حسین فیروزی در جلسه کمیسیون هماهنگی بانک های استان با اذعان به کوچک بودن اقتصاد کردستان، آن را با نیازهای استان نامتناسب عنوان و خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری به تمام ارکان کشور توصیه کردند که توازن منطقه ای را مبنای کار خود قرار دهند و برنامه ششم توسعه نیز بر همین اساس نوشته شود.
وی افزود: براي رسيدن به  اهداف توسعه متوازن علاوه بر اسناد بالا دستی و قوانين و مقررات مطلوب، قاطعيت، جسارت و انگيزه بالای مديران و مجريان در  سطوح عملياتی ضرورت خواهد داشت.
فیروزی ضمن گله مندی از عملکرد بعضي از بانک ها به دلیل کاهش نسبت مصارف به منابع از آنها خواست در عملكردهای خود تجديدنظر كنند و خبر های خوب به مردم بدهند. 
وی افزود: با عمكلردهای مطلوبتر به مردم اميد بدهيد.
معاون اقتصادی استاندار با یادآوری ظرفیت های بالقوه فراوان کردستان و نیاز فعالان اقتصادی و كارآفرينان استان به تسهیلات بانکی برای به فعلیت رساندن ظرفيتهای توليد و اشتغال، از مدیران بانک ها خواست طرحهای دارای توجيه اقتصادی را با جديت تمام مورد حمايت قرار دهند. 
فیروزی همچنین از مدیران بانک ها بویژه بانک های خصوصی استان خواست در راستای حمایت از اقتصاد و بهره وری سپرده های مردم در استان، از مديران ارشد بانک های خود بخواهند كه در طرح های سرمایه گذاری استان كردستان مشاركت نمايند. 
وی با اشاره به اینکه در یک حرکت جدی قصد داریم منابع بانکی استان را برای استان خرج کنیم؛ خاطرنشان کرد: در جای جای برنامه ششم بر توازن منطقه ای تاکید شده که باید به آن جان ببخشیم و اگر نمی توانیم منابع کشور را به استان وارد کنیم نباید منابع مردم را نیز از استان خارج کنیم. 
در ادامه این جلسه مدیران بانک ها به تشریح مشکلات خود پرداختند و اکثر آنان نظارت های بیش از حد دستگاه های نظارتی را مانعی بر سر راه ریسک پذیری خود و کارشناسان بانکی عنوان کردند که فیروزی در این خصوص اظهار داشت: برای توسعه استان، بانک ها و دستگاه های اجرایی و نظارتی باید در کنار هم تلاش کنند و نباید فراموش کنیم که نظارت بیش از حد، جسارت و توان کار را از کارشناسان می گیرد و برخی سخت گیری ها می تواند به اهداف آسیب برساند.

بازدید [ 28329 ]
برچسب ها