سه شنبه 14 مرداد سال 1399

اخبار

معاون اقتصادی استاندار؛

برای توسعه تعاونی‌ها به سیاستگذاری و برنامه‌ریزی نیاز داریم

معاون هماهنگی امو اقتصادی و توسعه منابع استانداری کردستان، سیاستگذاری و برنامه ریزی را لازمه توسعه تعاونی ها عنوان کرد.
برای توسعه تعاونی‌ها به سیاستگذاری و برنامه‌ریزی نیاز داریم
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ حسین فیروزی در جلسه ستاد عالی توسعه تعاون استان با اشاره به آیه تعاون، اظهار داشت: امروز کار اقتصادی، خلق ثروت و ارزش افزوده، و ایجاد اشتغال، بِرّ و تقواست. 
وی یادآوری کرد: تاکید قانون اساسی بر این امر قرآنی، بسیار به جاست و تعاونی ها در برنامه ششم توسعه نیز سهم عمده دارند که لازم است همه تلاش کنیم برنامه ریزی ها در این حوزه هدفمند باشد و مولفه های موفقیت نیز در نظر گرفته شود. 
فیروزی در ادامه آسیب شناسی تعاونی های گذشته و بهره گیری از نوآوری ها را گامی در سیاستگذاری های موفق عنوان و خاطرنشان کرد: فعالیت تعاونی ها نیز مانند هر فعالیت جمعی دیگری نیامند محیط مناسب از جمله محیط اقتصادی و نهادی است.
معاون اقتصادی استاندار، محیط فرهنگی را زیربخش محیط نهادی دانست و تاکید کرد: لازم است رسانه ها، ائمه جمعه، دانشگاهیان و فعالان فرهنگی بیش از پیش به اهمیت و ارزش تعاون توجه داشته باشند. 
وی همچنین از مدیران مرتبط خواست با توجه به نزدیکی هفته تعاون، در خصوص اهمیت تعاونی ها با رسانه ها مصاحبه کنند و از این طریق، تعاونی های موفق حوزه خود را معرفی کنند تا هم از تلاش های آنان قدردانی و هم الگوسازی شود. 
فیروزی در این خصوص اذعان داشت: تعاونی ها علاوه بر ارزش آفرینی اقتصادی، از لحاظ اجتماعی و فرهنگی نیز ارزش آفرین هستند و این نوع فعالیت موجب کاهش آسیب های اجتماعی و افزایش ارزش های معنوی می شود. 
معاون استاندار با اشاره به اینکه با تفکر سنتی نمی توانیم وارد مناسبات و فعالیت های جدید شویم، بر لزوم بهره گیری از توان و امکانات همه دستگاه های استان در به روز کردن آموزش ها، تاکید و خاطرنشان کرد: استفاده از محیط فناوری و تکنولوژی، در راستای شفاف سازی و اعتماد آفرینی بسیار مهم و موثر است. 
فیروزی همچنین بر لزوم استفاده به جا از توان و ظرفیت تعاونی های مرزنشین تلاش در راستای رفع مشکلات آنها تاکید کرد.

بازدید [ 356079 ]
برچسب ها