چهار شنبه 1 خرداد سال 1398

اخبار

برای توسعه کردستان باید گام های بزرگ برداریم

استاندار کردستان، گفت: برای توسعه کردستان باید گام های بزرگ برداریم و کارهای اساسی انجام دهیم تا آینده این مناطق را نجات دهیم.
برای توسعه کردستان باید گام های بزرگ برداریم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ عبدالمحمد زاهدی در سومین جلسه کارگروه طرح های پیشران توسعه استان، اظهار داشت: معتقدم این مناطق ظرفیت توسعه را دارند و در دولت نیز همه آماده اند برای توسعه کردستان کاری انجام دهند.

وی مشکل بیکار در استان را انکارناپذیر دانست و افزود: برای رفع این مشکل باید در کوتاه مدت شغل ایجاد کنیم اما کارهای کوتاه مدت عمر کوتاهی دارند و مشکل آینده استان و کشور را حل نمی کنند و باید به فکر حل بلند مدت این مشکل باشیم.

استاندار کردستان ایجاد ثروت را راهی برای ایجاد اشتغال پایدار عنوان و خاطرنشان کرد: عدم ایجاد ثروت در یک منطقه به معنی تولید فقر در آنجاست چراکه ثروت خودبه خود گردش مالی ایجاد می کند.

زاهدی اجرای طرح های موفق در استان را بسیار مهم دانست و یادآور شد: این موفقیت ها تبدیل به شناسنامه استان می شود و سرمایه گذاران بیشتری را به سرمایه گذاری در استان تشویق می کند.

وی در این جلسه که به منظور بحث در خصوص تفاهم نامه سه جانبه استانداری، شرکت شستا و شرکت اکسین (در زمینه طرح تولید آلومینیوم در کردستان) برگزار شد، این طرح را دارای توجیه بالای اقتصادی عنوان کرد و افزود: آلومینیوم صنعتی است که از بین نمی رود، همیشه قابل بازیافت است و صنایع پائین دستی آن هم اشتغالزایی خوبی دارد.

زاهدی همچنین اظهار داشت: توسعه پایدار زمانی اتفاق می افتد که صنایع بزرگ ایجاد شود و در پی آن صنایع پایین دستی نیز فعال می شوند.

استاندار کردستان وظیفه تعیین شده در این تفاهم نامه برای استان را فراهم نمودن زیرساخت ها اعلام و خاطرنشان کرد: هر وقت شرکت شستا به عنوان مسئول انجام مطالعات، طرح توجیه فنی و اقتصادی را ارسال نماید استانداری انجام تعهدات خود را آغاز می کند.

وی در ادامه از سفر معاون اول رئیس جمهور به همراه اعضای جدید کابینه، در آینده نه چندان دور، به کردستان خبر داد و تاکید کرد: باید طرح های توجیه دار و آماده سرمایه گذاری استان را به منظور ارائه به دکتر جهانگیری جمعبندی کنیم.

برچسب ها