شنبه 16 فروردین سال 1399

اخبار

نهاوندیان؛

برای جبران عقب‌ ماندگی‌های تاریخی باید بیشتر بە کردستان توجە شود/حضور توسعە‌گران بخش خصوصی برای آبادانی کردستان لازم است

معاون اقتصادی رئیس جمهور تاکید کرد که برای جبران عقب ماندگی‌های تاریخی، کردستان باید بیش از هر زمان دیگری مورد توجه قرار گیرد.
برای جبران عقب‌ ماندگی‌های تاریخی باید بیشتر بە کردستان توجە شود/حضور توسعە‌گران بخش خصوصی برای آبادانی کردستان لازم است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ محمد نهاوندیان در دومین جلسه ستاد بازآفرینی شهری استان کردستان گفت: در گذشته به کردستان بی توجهی صورت گرفته و ما باید با سرعت و عمق بیشتری این کم توجهی ها را جبران کنیم.

وی در ادامه به اهمیت طرح بازآفرینی شهری و اهتمام رئیس جمهور به این طرح اشاره کرد و گفت: هدف از این طرح علاوه بر ایجاد تحرک در بخش ساختمان، ایجاد عدالت، امنیت، سلامت و کاستن از آسیب های اجتماعی است.

نهاوندیان در ادامه به اهمیت جذب توسعه گران بخش خصوصی برای مشارکت در طرح بازآفرینی شهری در کردستان تاکید کرد و افزود: با امکانات و اعتبارات موجود دولت، اتمام این کار حدود ۵۰ سال به طول می انجامد و همین امر ایجاب می کند بخش خصوصی را نیز فعال و مشارکت دهیم.

معاون اقتصادی رئیس جمهور یادآور شد: زندگی نیمی از جامعه کردستان در بافت فرسوده و ناکارآمد بسیار تاسف بار است و برای سامان دادن به این موضوع باید در کردستان یک نهضت ساخت و ساز راه بیافتد.

محمد نهاوندیان تاکید کرد: تحرک در بازآفرینی شهری علاوه بر تغییر سیمای شهرها عامل رونق اقتصادی و جذب گردشگران بیشتر خواهد بود.

وی به مدیران استان توصیه کرد: در تهران جلسه‌ای را با اتاق بازرگانی ایران برگزار و اجزا و جوانب طرح را برای جذب سرمایه گذار و مشارکت آنها تشریح کنند.

نهاوندیان از وجود وحدت و همدلی مدیران در ستاد بازآفرینی شهری کردستان تقدیر کرد و گفت: برای سرعت بخشی به روند توسعه و موفقیت هر طرح و برنامه‌ای در استان وحدت نظر مدیران حائز اهمیت است.

بازدید [ 10488 ]
برچسب ها