دو شنبه 11 فروردین سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

استاندار کردستان

برای جذب سرمایه گذاران اقلیم کردستان عراق باید در زمینه فعالیت اقتصادی آنها تسهیل گری کنیم

استاندار کردستان گفت: باید ضمن استفاده از ظرفیت و پتانسیل سرمایه‌گذاران اقلیم کردستان عراق برای سرمایه‌گذاری آنها در کردستان باید تسهیل گری در زمینه فعالیت اقتصادی این افراد را در اولویت برنامه های توسعه استان قرار دهیم.
برای جذب سرمایه گذاران اقلیم کردستان عراق باید در زمینه فعالیت اقتصادی آنها تسهیل گری کنیم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ بهمن مرادنیا امروز در نشست گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان کردستان به میزبانی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سنندج با بیان این مطلب اظهار داشت: باید با برگزاری این جلسات و توجه به مشکلات پیش روی فعالین اقتصادی بخش خصوصی استان شرایط را هر چه بیشتر برای تقویت اقتصادی استان مهیا کنیم.
وی افزود:مصوبات  این جلسات باید در نهایت با بررسی وضعیت موجود پیش روی این فعالین و رفع موانع و نارسایی های آنها زمینه آسودگی فعالین اقتصادی  بخش خصوصی در انجام دادو وستد در مبادی مرزی را فراهم کند.
مرادنیا تاکید کرد: اگر این نشست ها خروجی مناسبی نداشته باشد ماهیت برگزاری این جلسات ارزشی نخواهد داشت بنابراین باید مشکلات حال حاضر در این حوزه را اولویت بندی کرده و راهکارهای مورد نیاز برای حل و فصل کردن آنها را ارائه دهیم.
استاندار کردستان ادامه به نتایج سفر اخیر خود به استان سلیمانیه اقلیم کردیستان عراق اشاره کرد و ادامه داد: در این سفر نشست های متعددی با حضور نمایندگان اقتصادی استان سلیمانیه اقلیم کردستان عراق برگزار شد و موافق های همکاری بین طرفین مورد تاکید قرار گرفته و در این راستا در آینده نزدیک در سنندج میزبان هیاتی از عراق خواهیم بود.
مرادنیا خطاب مدیران و نیز فعالین اقتصادی بخش خصوصی استان نیز خاطر نشان کرد: شما به عنوان نمایندگان اقتصادی استان ضروریست تا ارتباط با سرمایه‌گذاران عراقی را تقویت کنید زیرا سرمایه گذراران عراقی آماده حضور و سرمایه گذاری در استان کردستان هستند.
وی با تاکید بر لزوم ساماندهی وضعیت مدیریت پایانه مرزی باشماق مریوان در ادامه گفت: هم اکنون برخی نارسایی ها در این پایانه را مشاهده می کنیم که در این راستا گمرک باید اقتدار خود را در مرز باشماق حفظ کند و برای تسهیل در امر واردات و صادرات دراین مرز تلاش کند.
استاندار کردستان خطاب به مدیران گمرک استان نیز گفت: حتما رسالت قانونی گمرک در مرز هرچه هست باید به نحو کامل انجام شود و در صورت مشاهده تکرار مشکلات و نیز سهل انگاری و عدم برخورد با عوامل مخل در مسیر تسهیل تجارت در مرز باشماق این امر را به عنوان ضعف گمرک قلمداد خواهیم کرد.
وی همچنین به وضعیت پرونده فعالیت شرکت خصوصی پارسیان در مرز باشماق مریوان نیز گفت: متاسفانه در سالیان اخیر فعالیت غیر قانونی این شرکت در این مرز موجب بروز مشکلات فراوانی برای ساماندهی این پایانه مرزی شده که با رایزنی های به عمل آمده از طریق قانونی و مراجع قضایی در حال رسیدگی به پرونده و احقاق حقوق قانونی دولت و مردم در این زمینه هستیم.
استاندار کردستان در پایان خواستار حضور بیشتر سرمایه گذاران بخش خصوصی استان و نیز ایجاد و تاسیس زیر ساخت ها و انبارهای مورد نیاز فعالین استان در مرز باشماق مریوان بر طبق دستورالعمل های موجود در مدیریت ساماندهی در این پایانه مرزی شد.
بازدید [ 36081 ]
برچسب ها