جمعه 15 فروردین سال 1399

اخبار

معاون اقتصادی استاندار:

برای حمایت از تولید ریسک پذیر باشیم

معاون امور اقتصادی و توسعە منابع استاندار کردستان بر ضرورت ریسک پذیر بودن مدیران استان برای حمایت از تولیدکنندگان با استفادە از همە ظرفیت های قانونی تاکید کرد.
برای حمایت از تولید ریسک پذیر باشیم

به گزرش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ حسین فیروزی در همایش یک روزه رونق تولید استان کردستان با بیان این مطلب گفت؛ امروز حمایت از تولید یک ضرورت اجتناب ناپذیر و مورد تاکید رهبر معظم انقلاب و دیگر مقامات کشور است و بر همین اساس باید از همه ظرفیت های موجود استفاده کنیم.
وی با بیان اینکه تحریم های آمریکا یکجانبه بر ما تحمیل شده و ما در جنگی نابرابر قرار گرفته ایم گفت: تولیدکنندگان بهتر از هرکسی بر این مسئله واقف و آن را درک می کنند.
فیروزی با اشاره به اینکه در تحریم های آمریکا هیچ ملت و دولتی همراهی نکرده اند اظهار داشت: در این جنگ اقتصادی ملت ما با وحدت و همدلی و تلاش کسانی که در جبهه تولید هستند از این مرحله نیز سربلند بیرون خواهد آمد.
معاون اقتصادی استاندار کردستان وجود تحریم ها و فشار اقتصادی دولت و ملت را به اتخاذ سیاست های جدید وادار می کند، اذعان کرد: در حال حاضر مهمترین سیاست ما باید حمایت از تولید داخل باشد، چرا که در این شرایط هیچ تئوری دیگری به این اندازه مورد تاکید نیست.
فیروزی با اشاره به اینکه بالاترین مقام این کشور رهبر معظم انقلاب است که دستور حمایت از تولید داده اند و در این شرایط درگیر تفاسیر تنگ نظرانه شدن در رابطه با قانون معنی ندارد، عنوان کرد: قوانین و مقررات در جمهوری اسلامی برای خدمت به مردم تدوین شدە است و اگر دیدیم قانونی به مردم خدمت نمی کند مطمئن باشید تفسیر ما نادرست است. 
وی در ادامە سخنان خود خطاب به مدیران تاکید کرد: مدیریت در کردستان پست و مقام و منصب نیست و اگر توان خدمت نداریم باید کنار برویم تا کسی دیگر بیاید. 
وی نیروی انسانی با هوش، خلاق و توانمند در کنار سرمایه های مادی و ظرفیت های طبیعی در استان را مورد توجه قرار داد و افزود: ما درگیر دو جنگ اقتصادی و روانی هستیم، ملت در جنگ اقتصادی پیروز می شود به شرطی که امید خود را از دست ندهد. 
فیروزی یادآوری کرد: دشمنان هر روز به دنبال ایجاد وحشت و ترس در ما هستند و سربازان مقابله در این عرصه اهالی رسانه هستند که باید به رسالت خود عمل کنند.
وی با تاکید بر اینکه بشتر منابع بانک های دولتی و خصوصی در استان باید ‏برای حمایت از تولید مورد استفاده قرار گیرد گفت: همچنین باید مالیات ها به شکلی وصول شود که موجبات نارضایتی تولیدکننده را فراهم نکند.
معاون اقتصادی استاندار کردستان با بیان اینکه سال گذشته حدود 6.8 میلیارد دلار تبادلات مرزی از استان داشتیم که بی سابقه بوده است گفت: از 26 واحد تولیدی صادراتی در سال 96 به 40 واحد در سال 97 رسیدیم که این نشان پویایی و رونق تولید در استان است و همچنان باید این پروسه تداوم پیدا کند.

بازدید [ 309339 ]
برچسب ها