سه شنبه 14 مرداد سال 1399

اخبار

استاندار کردستان؛

برای رسیدن به توسعه، باید تفکر و دیدگاهمان را عوض کنیم

استاندار کردستان، کوچک اندیشیدن و قانع بودن را از دلایل توسعه نیافتگی کردستان دانست و تاکید کرد: برای رسیدن به توسعه، باید تفکر و دیدگاهمان را عوض کنیم.
برای رسیدن به توسعه، باید تفکر و دیدگاهمان را عوض کنیم

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ بهمن مرادنیا در نشست تخصصی با کارآفرینان و فعالان حوزه کارآفرینی استان با اذعان به مشکلات و محدودیت های فعلی اقتصاد کشور، گفت: کار بسیار ارزشمند و قابل تقدیری است که هم حفظ شغل کنیم و هم شغل جدید ایجاد کنیم. 
وی ضمن تقدیر زحمات از کارآفرینان و کارگران،یادآور شد: امروز جنگ اقتصادی عرصه را بر مملکت و مردم تنگ کرده است. 
مرادنیا افزود: روزی جوانان کشور برای دفاع از میهن از جان خود گذشتند و امروز تولید کنندگان با تمام توان تلاش می کمند تا اشتغال ایجاد کنند و کشور را از این شرایط اقتصادی عبور دهند. 
استاندار در ادامه اظهار داشت: یکی از دلایل عدم توسعه یافتگی کردستان این است که کوچک فکر کرده ایم و قانع بوده ایم لذا برای رسیدن به توسعه، باید تفکر و دیدگاهمان را عوض کنیم. 
وی با ابراز خرسندی از حضور اساتید دانشگاه و کارآفرینان در این نشست، تاکید کرد: وظیفه دانشگاه ها فقط تولید مدرک نیست، تخصص زمانی ارزشمند اشت مه در خدمت تولید، فرهنگ و صنعت باشد و اگر نتواند نقشی در اقتصاد داشته باشد بی فایده است. 
مرادنیا با گله مندی از اینکه فضای فکری و فرهنگی استان به سمت بیان مشکلات سوق یافته، خاطرنشان کرد: صرفا بیان مشکلات، مشکلی از استان حل نخواهد کرد بلکه باید در کنار طرح مسائل راهکار ارئه دهیم و موانع را معرفی کنیم. 
استاندار کردستان در پایان خواستار تشکیل کارگروهی با حضور بخش خصوصی به منظور شناسایی موانع توسعه استان شد و افزود: برای سرمایه گذاری، تولید و ایجاد اشتغال، به راهکار جدید نیاز داریم.

بازدید [ 570570 ]
برچسب ها