دو شنبه 11 فروردین سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

استاندار کردستان؛

برخورد با شرکت‌های متخلف حمل و نقل مسافربری بە کردستان عراق ضرورت دارد/ در شرایط فعلی اقتصادی کشور نباید به عده ای امکان سواستفاده داد

استاندار کردستان بر ضرورت برخورد با شرکت های مسافربری به کردستان عراق کە سوخت قاچاق می کنند تاکید کرد.
برخورد با شرکت‌های متخلف حمل و نقل مسافربری بە کردستان عراق ضرورت دارد/ در شرایط فعلی اقتصادی کشور نباید به عده ای امکان سواستفاده داد
بە گزارش پایگاە اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ بهمن مرادنیا در نهمین جلسه کمیسیون قاچاق کالا وارز استان کردستان با بیان اینکه خروج بطور میانگین روزانه ۲۰ اتوبوس از مرز به بهانه حمل مسافر توجیه ندارد گفت: بعضی از این اتوبوس ها به بهانه حمل مسافر سوخت قاچاق می کنند که ضرورت دارد این ترددها ساماندهی و محدود شود.

وی با بیان اینکه در زمینه قاچاق سوخت توسط اتوبوس ها باید شرکت های متخلف مورد پیگرد قرار می گیرند اظهار داشت: منشا قاچاق سوخت توسط اتوبوس ها شرکت ها هستند که لازم است برخورد قانونی با متخلفین صورت بگیرد.

مرادنیا با سرزنش و نکوهش رفتار عده‌ای سودجو که در این شرایط اقتصادی کشور به منافع عمومی ضربه می زنند اضافە کرد: شایستە نیست در این شرایط تحریم و فشار اقتصادی افرادی تحت عناوین و روش‌های مختلف سودجویی و اخلال ایجاد کنند.

استاندار کردستان در ادامە سخنان خود بە موضوع قاچاق دام از مرزهای استان نیز اشاره کرد: متاسفانه تا صحبت قاچاق دام در کشور مطرح می شود توجهات به کردستان جلب می شود، در حالیکه این قاچاق ممکن است از مرز استانهای دیگر نیز صورت بگیرد.

وی افزود: کسانی که قاچاق دام می کنند بعضا از دیگر نقاط کشور به کردستان می آیند و بومی نیستند ولی ضرورت دارد که با قاچاق دام با توجه به نیاز کشور، اقدامات مناسب صورت بگیرد.

بازدید [ 18582 ]
برچسب ها