چهار شنبه 1 اردیبهشت سال 1400

اخبار اقتصادی و عمرانی

برخورد جدی با قاچاق جوجه یکروزه و تخم مرغ نطفه‌دار / مردم مطمئن باشند مرغ به اندازه کافی و با قیمت مصوب عرضه می‌شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان، تاکید کرد: با قاچاق جوجه یکروزه و تخم مرغ نطفه‌دار به شدت برخورد خواهد شد.
برخورد جدی با قاچاق جوجه یکروزه و تخم مرغ نطفه‌دار / مردم مطمئن باشند مرغ به اندازه کافی و با قیمت مصوب عرضه می‌شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ خالد جعفری در جلسه کارگروه تنظیم بازار استان، گفت: با توجه به نیاز کشور، صادرات تخم مرغ نطفه دار از ۲۴ اسفند ۹۹ ممنوع شد لذا با هرگونه قاچاق جوجه یکروزه و تخم مرغ نطفه دار به شدت برخورد خواهد شد و اگر فعالان زنجیره تولید مرغ در این امر دخل باشند برخورد با آنان تا تعلیق مجوز فعالیت پیش خواهد رفت. 
وی در این جلسه که به عنوان اولین جلسه قرارگاه مرغ استان برگزار شد، بر لزوم تلاش جهت ثبات بازار مرغ و اجرای دستورالعمل های کشوری این قرارگاه تاکید و خاطرنشان کرد: باید تلاش کنیم واحدهای راکد این حوزه به چرخه تولید بازکردند و از واحدهای داری مشکل نیز حمایت کنیم تا بتوانند با حداکثر ظرفیت فعالیت کنند. 
جعفری با اذعان به عادی شدن تامین و توزیع نهاده ها، یادآور شد: در استان به اندازه کافی تولید مرغ داریم،  مشکل افزایش تقاضای مردم است و دلیل آن هم این است که فکر می کنند قیمت ها افزایش پیدا خواهد کرد. 
معاون اقتصادی استاندار کردستان در ادامه با اشاره به لزوم برنامه ریزی برای تولید مداوم و مستمر، خاطرنشان کرد: نهاده لازم تا ۵۰ روز برای مرغداری ها تامین می شود که تشویقی برای جوجه ریزی مرغداری هاست. 
جعفری همچنین یادآوری کرد: قیمت مصوب ۲۴/۹۰۰ تومان برای مرغ کشتار روز و ۱۹/۸۰۰ تومان برای مرغ منجمد، در کل کشور یکسان است. 
وی ضمن درخواست از مردم برای خرید متعارف و به اندازه مرغ، افزود: ۲۴/۹۰۰ تومان سقف تولید است و قطعا کاهش پیدا خواهد که در اینصورت دولت برای حمایت از مرغداران، اقدام به خرید و ذخیره سازی مرغ خواهد کرد. 
جعفری با تاکید بر لزوم تلاش همگانی در راستای تولید و تامین مرغ مورد نیاز جهت ثبات بازار، متذکر شد: تشکل ها نیز باید وارد عرصه شوند، اگر در این شرایط کمک نکنند، همراهی آنها با ما بی معنی می شود لذا با توجه به اصلاح قیمت ها، باید وظیفه مندی خود را نشان دهند. 
وی در پایان اظهار داشت: مرغداری ها می توانند به شرط تامین سهم استان، با قیمت مصوب به سایر استان ها نیز صادرات داشته باشند.

بازدید [ 7353 ]
برچسب ها