سه شنبه 7 بهمن سال 1399

اخبار

بررسی مشکلات واحدهای تولیدی کردستان در ستاد ملی تسهیل و رفع موانع تولید

یکصد و پنجمین جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید به ریاست دکتر دین پرست معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور و قائم مقام این ستاد به منظور بررسی و حل و فصل مشکلات واحدهای تولیدی استان کردستان، در وزارت صمت برگزار شد.
بررسی مشکلات واحدهای تولیدی کردستان در ستاد ملی تسهیل و رفع موانع تولید

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ در این جلسه که با حضور استاندار کردستان، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار و مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان برگزار شد، مشکلات ۳ طرح بزرگ تولیدی وگردشگری استان نیز بررسی و در خصوص آنها تصمیم گیری شد.
ارائه گزارش عملکرد استان در خصوص آخرین وضعیت واحدهای راکد شهرک های صنعتی، واحدهای تملک شده توسط بانک ها، واحدهای بحرانی مشکل دار، معادن، واحدهای دارای پرونده قضایی مشمول ماده ۱۴۱ و ارائه برنامه مشخص برای فعالسازی و بهره مندی حداکثری از این واحدها و معادن، دیگر دستور این جلسه بود.
در این گزارش عملکرد اشاره شده است که در سال جاری، از ۴۴ واحد تملک شده توسط بانک های عامل، تاکنون ۱۹ واحد به سرمایه گذاران واگذار شده که بخشی از آنها با موضوع فعالیت جدید در حال برگشت به چرخه تولید هستند؛ همچنین ۱۰ واحد راکد در حوزه صنعت و ۶۷ واحد در حوزه کشاورزی به چرخه تولید و فعالیت بازگشته اند.
شایان ذکر است، در این جلسه همچنین در راستای مصوبات شورای توسعه کردستان در خصوص تامین اعتبار و رفع مشکلات ۳ طرح پتروشیمی بعثت، زنجیره فولاد و لاستیک رازی کردستان که جزو طرح های مهم و پیشران توسعه استان محسوب می شوند، مقرر شد مشکلات این طرح ها از جمله بحث تامین منابع مالی از طریق بانک ها و وزارتخانه های ذیربط پیگیری شود.

بازدید [ 52326 ]
برچسب ها