جمعه 22 آذر سال 1398

اخبار

معاون اقتصادی استاندار کردستان:

برنامه‌ریزی توسعه‌ای باید جهتگیری عادلانه داشته باشد

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری کردستان گفت: برنامه ریزی توسعه ای باید جهتگیری عادلانه داشته باشد.
برنامه‌ریزی توسعه‌ای باید جهتگیری عادلانه داشته باشد


به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری کردستان
از ایرنا؛ حسین فیروزی در هفتمین جلسه شورای اداری با حضور اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در سالن دانشگاه پیام نور سقز با اشاره به وجود 140 هزار حلقه چاه غیرمجاز در آذربایجان غربی و منافات این موضوع با احیای دریاچه ارومیه، افزود: مخالفت با آبیاری یک هزار هکتار زمین های کشاورزی کردستان ناعادلانه و غیر منطقی است.
وی با اشاره به تدوین برنامه های مناسب از سوی صاحبنظران استان برای توسعه کردستان اظهار کرد: اجماع نظر مناسبی بین مدیران اجرایی و نمایندگان برای توسعه کردستان شکل گرفته است.
او حضور 14 عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس را در کردستان فرصت ویژه ای برای شناساندن ظرفیت ها و اولویت های توسعه ای کردستان خواند و اظهار کرد: اگر تغییرات ویژه ای در حوزه زیرساخت های استان به خصوص حوزه راه ایجاد شود، اتفاقات مناسبی به لحاظ توسعه ای اتفاق می افتد.
فیروزی با اشاره به مشکلات تنها فرودگاه استان در سنندج عنوان کرد: برای افزایش میل سفر سرمایه گذاران به کردستان برای سرمایه گذاری، تکمیل و افتتاح فرودگاه سقز بسیار ضروری است.
فیروزی ادامه داد: توسعه ریلی در استان همچون؛ راه آهن همدان- سنندج و راه آهن میاندوآب- سقز و استفاده از ظرفیت آب های استان برای کشاورزی زمین های پایاب سدها، باید به جد دنبال شود.
این مقام مسئول گفت: وظیفه دولت آماده سازی زیرساخت های اساسی و اصلی است و مردم هم باهوشمندی در راستای سرمایه گذاری و تولید و اشتغال بیشتر گام برخواهند داشت.

برچسب ها