سه شنبه 14 مرداد سال 1399

اخبار فرهنگی و سیاسی

معاون سیاسی استاندار کردستان:

برنامه‌های فرهنگی فضای نشاط و امید آفرینی جامعه را فراهم می‌کند

​معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان گفت: برگزاری برنامه های فرهنگی با محوریت ارزش های انقلابی و دینی زمینه ایجاد فضای نشاط و امید آفرینی جامعه را فراهم می کند.
برنامه‌های فرهنگی فضای نشاط و امید آفرینی  جامعه را فراهم می‌کند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ حسین خوش اقبال صبح امروز در جلسه هماهنگی هشتمین جشنواره بین المللی دف نوازی ( دف نوای رحمت ) استان کردستان در محل سالن جلسات شهدای گمنام استانداری با بیان این مطلب اظهار داشت: این جشنواره و دیگر برنامه های فرهنگی فرصتی مناسب برای معرفی توانمندی و ظرفیت های فرهنگی استان کردستان به سایر نقاط کشور است.

وی افزود: برگزاری این جشنواره همزمان به هفته ولایت موجب تقویت وحدت و همبستگی اجتماعی جامعه شده که باید از این فرصت برای ایجاد اتحاد و همدلی مردم و مسئولان در راستای استحکام ارزش های نظام مقدس جمهوری اسلامی استفاده بهینه را به عمل آوریم.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان به بیان این مطلب که باید فضای نشاط و امید را در جامعه ایجاد کنیم، ابراز داشت: با توجه به تشدید تحریم های آمریکا علیه ملت قهرمان ایران در شرایط کنونی عبور از این تحریمها و فشارهای شدید اقتصادی علیه کشورمان نیازمند وحدت، همدلی و انسجام مردم و مسئولان نظام است و همه باید با مشارکت همه جانبه برای حفظ وحدت و امنیت کشور تلاش خود را مضاعف کنیم.

وی با بیان اینکه تمام موارد و مشکلات باید در چارچوب ارزش های انقلاب و به صورت عینی به مردم انعکاس داده شود، اذعان داشت: همه باید برای اعطلای انقلاب کوشش کنیم و از بزرگنمایی غیر واقع مشکلات پرهیز کرده و مسلما اگر بر اساس منافع جناحی و حزبی مشکلات را غیر واقع برای جامعه بزرگنمایی کنیم قطعا تاثیرات منفی به بار خواهد آمد و بستر نفوذ دشمنان در جامعه فراهم می شود.

خوش اقبال تصریح کرد: علیرغم تحرکات دشمنان در حال حاضر امنیت پایدار در کشور و به ویژه در سطح استان برقرار شده و خوشبختانه با تلاش شبانه روزی و احاطه همه جانبه نیروهای امنیتی و انتظامی استان امنیت پایدار در استان برقرار و استان کردستان یکی از امن ترین استان های کشور می باشد.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان خطاب به مسئولان و مدیران دستگاههای اجرایی استان گفت: امروز مردم باید احساس کنند که مسئولین شبانه روز در خدمت آنها هستند.

خوش اقبال در ادامه سخنان خود با اشاره به فرارسیدن سالگرد ورود آزادگان به کشور در ادامه سخنان خود اظهار داشت: آزادگان سرفراز اوج استقامت و از خود گذشتگی برای دفاع از ارزشهای متعالی نظام مقدس جمهوری اسلامی را در برابر دشمنان و استبکار جهانی به نمایش گذاشتند.

وی تاکید کرد: این عزیزان با وجود اینکه در اسارت وعلیرغم اینکه تحت فشار جو تبلیغاتی منفی روحی و روانی از سوی رژیم بحث عراق بودند اما جانفشانی کردند و هرگز از ارزش های انقلاب و حرکت امام خمینی ( ره) دست برنداشته و سرافزازانه به میهن اسلامیمان بازگشتند.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان همچنین ضمن گرامیداشت سالروز حماسه آزاد سازی شهر پاوه از سوی رزمندگان اسلام، تصریح کرد: فرمان تاریخی امام خمینی (ره) موجب شد تا با ورود نیروهای انقلابی و مردمی شهر پاوه از دشمنان و عوامل ضد انقلاب پاکسازی شده و برگ زرینی دیگری در تاریخ انقلاب به ثبت برسد.

وی درپایان خواستار مشارکت و همراهی دستگاههای اجرایی استان برای برگزاری و انعکاس مناسب این جشنواره درخور شآن استان کردستان شد.

لازم به ذکر است هشتیمن جشنواره بین المللی دف نوازی ( دف نوای رحمت ) در روزهای 31 شهریور لغایت دوم شهریور به میزبانی استان کردستان برگزار می شود.

 

بازدید [ 48963 ]
برچسب ها