سه شنبه 7 بهمن سال 1399

اخبار

گزارش عملکرد یکساله دولت (3) :

برنامه مقابله با پدیده گرد و غبار در کردستان تدوین شد

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کردستان گفت: برنامه پنج ساله مقابله با پدیده گرد و غبار در این استان تدوین شده است.
برنامه مقابله با پدیده گرد و غبار در کردستان تدوین شد


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ آرتیکاس اقبال اظهار داشت: این برنامه پنج سال برای اجرا از سال 1397 تا 1401 تدوین شده و استانداری کردستان آماده پذیرش پیشنهادات و انتقادات صاحبنظران این عرصه برای تکمیل برنامه مقابله با پدیده گرد و غباراستان است.

وی اضافه کرد: این طرح پنج ساله با مشارکت دستگاه اجرایی شامل استانداری، حفاظت از محیط زیست، دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی، جهاد کشاورزی، منابع طبیعی، هواشناسی، آموزش و پرورش، صدا و سیما، جمعیت هلال احمر، فرودگاه و آب منطقه ای به اجرا در می آید.

مدیر کل مدیریت بحران استانداری کردستان یادآور شد: اقدام برای اجرای برخی طرح های این برنامه از امسال در بعضی از دستگاه های اجرایی شروع شده و هزینه یک هزار و 110 میلیارد ریال اعتبار برای آن پیش بینی شده است.

او افزود: سهم برنامه های سال 97 این طرح حدود 260 میلیارد ریال است که از سوی اداره کل حفاظت از محیط زیست، هواشناسی، دانشگاه علوم پزشکی، جهاد کشاورزی، فرودگاه و منابع طبیعی اجرا می شود.

اقبال اظهار داشت: استقرار ایستگاه های آنلاین سنجش کیفیت هوا در شهرهای استان در سه سال، احیای پوشش گیاهی مناطق حفاظت شده، تجهیز بیمارستان ها و مراکز درمانی به اسپیرومتر، تامین تجهیزات مقابله با گرد و غبار، تجهیز سامانه های پایش هوا، جنگل کاری و توسعه فضای سبز، توسعه جنگل، بوته کاری از جمله طرح های عمرانی پیش بینی شده در این برنامه پنج ساله است.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه کردستان در خط مقدم غربی تماس با توده های غبار قرار گرفته باعث شده است که بیشتر از برخی استان های غربی در برابر پدیده گرد و غبار آسیب پذیر باشد.

وی افزود: تلاش می شود در قالب این طرح در انتهای برنامه پنج سال علاوه بر کاهش مخاطرات این پدیده تجهیزات مورد نیاز پیشگری و درمان بیماری های آن را نیز در کردستان ایجاد کرد

بازدید [ 931608 ]
برچسب ها