جمعه 15 فروردین سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

معاون عمرانی استاندار:

برنامە‌ریزی و هماهنگی برای مقابلە با آتش سوزی‌های احتمالی ضروری است/ پنج درصد اعتبارات استانی باید به ستاد مدیریت بحران اختصاص پیدا کند

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان بر ضرورت برنامه ریزی و هماهنگی برای مقابله با آتش سوزی های احتمالی با توجه به در پیش بودن فصل گرما تاکید کرد.
برنامە‌ریزی و هماهنگی برای مقابلە با آتش سوزی‌های احتمالی ضروری است/ پنج درصد اعتبارات استانی باید به ستاد مدیریت بحران اختصاص پیدا کند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ شهرام ملکی در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان گفت: امسال بارندگی های مناسبی در سطح استان داشتیم که این امر سبب افزایش پوشش گیاهی استان شد و در نتیجه اندیشیدن تدابیر لازم  برای مقابله با آتش سوزی های احتمالی اجتناب ناپذیر است.
وی با بیان اینکه مجموعه وظایف در حوزه مدیریت بحران به استان‌ها محول شده است، افزود: برگزاری این جلسات در شهرستان ها  نیز لازم است و انتظار داریم جلسات شهرستان ها نیز بصورت منظم برگزار شود.
ملکی به ضرورت مدیریت واحد در عرصه منابع ملی و ساماندهی  اقدامات در خارج از حوزه شهرها اشاره کرد و افزود: طی سنوات گذشته شاهد آتش سوزی هایی در عرصه های ملی بوده ایم  که با هماهنگی های موجود مدیریت شده است و در این راه نیز حضور نیروهای مردمی بسیار تاثیرگذار بوده است.
معاون عمرانی استاندار کردستان تاکید کرد: بر اساس قانون مدیریت بحران کشور، شورای برنامه ریزی باید پنج درصد اعتبارات استانی را به مدیریت بحران اختصاص دهد.
ملکی اظهار داشت: اولین موضوع مدیریت بحران به پیشگیری اختصاص دارد و امیدواریم با تخصیص اعتبارات با تهیە تجهیزات شاهد آتش سوزی در سطح استان نباشیم.

بازدید [ 240768 ]
برچسب ها