شنبه 18 مرداد سال 1399

اخبار

برگزاری جشن شکر گزاری گندم در هفته وحدت

جشن شکرگزاری گندم در کردستان روز اول آذرماه مصادف با ۱۴ ربیع الاول در ایام هفته وحدت برگزار می شود.
برگزاری جشن شکر گزاری گندم در هفته وحدت


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ 
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان در جلسه ستاد هماهنگی برگزاری جشن شکرگزاری گندم، گفت: جشن گندم در واقع یک جشن ملی است که ما آنرا در کردستان برگزار می کنیم و در این جشن باید علاوه بر کشاورزان کردستانی میزبان مسوولان ارشد کشوری، استانداران استان های غرب کشور، استانداران استان های گندم خیز کشور و کشاورزان نمونه این استانها و همچنین سرمایه گذاران حوزه کشاورزی باشیم.

حسین فیروزی برگزاری این جشن را فرصت مناسبی برای معرفی توانمندی های استان در حوزه کشاورزی عنوان کرد و افزود: برای اینکه با کمترین هزینه اهداف متعددی را پیگیری کنیم می توانیم در کنار برگزاری جشن چند ساعته، با برنامه های جنبی مانند برپایی نمایشگاه و تدوین برنامه های تعاملی در زمینه معرفی ظرفیت های استان، فرصت های سرمایه گذاری را به سرمایه گذاران بسناسانیم.

وی خاطرنشان کرد: ایرانی ها از ما کردستانی ها انتظار دارند در هفته وحدت برنامه های فرهنگی شایسته ای داشته باشیم بنابراین باید به گونه ای برنامه ریزی کنیم که میهمانان این جشن با حوزه های فرهنگی و گردشگری استان نیز آشنا شوند.
در این جلسه ضمن تعیین مسوولیت هرکدام از کمیته های اطلاع رسانی، پشتیبانی، اجرایی و دبیرخانه و تبلیغات محیطی، بر اهمیت برگزاری باکیفیت این جشن تاکید شد.

گفتنی است این جشن به صورت مستقیم از شبکه استانی سیمای کردستان و یکی از شبکه های سراسری صدا و سیما پخش خواهد شد.

بازدید [ 717288 ]
برچسب ها