شنبه 18 مرداد سال 1399

اخبار

به مناسبت هفته زن

برگزاری کارگاه‌های حقوقی و خشونت علیه زنان ضروری است

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری برگزاری کارگاه های حقوقی و خشونت علیه زنان را مورد تاکید قرار داد و افزود: در این کارگاه ها علاوه بر زنان، مردان نیز باید حضور داشته باشند چون عدم آموزش مردان موجب نامتوازن شدن اطلاعات زنان و مردان در این خصوص می شود و تاثیر چندانی در رفع خشونت و بی عدالتی نخواهد داشت.
برگزاری کارگاه‌های حقوقی و خشونت علیه زنان ضروری است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ لیلا آزیر در اولین جلسه کمیته بزرگداشت مقام زن و روز مادر،."پویش ارمغان 2" را یکی از برنامه های سراسری معاونت زنان دفتر ریاست جمهوری اعلام کرد و در این خصوص گفت: این پویش با عنوان «زندان جایگاه مادران نیست» در نظر دارد با برگزاری گلریزان، در راستای آزادی زنان زندانی جرایم غیر عمد و یا رفع نیازهای زنان زندانی گام بردارد.

به گفته مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری، یکی دیگر از برنامه های این هفته که با کمک بنیاد بین المللی مادر برگزار می شود تجلیل از مادران نمونه است که در کردستان نیز 10 مادر نمونه مورد تقدیر قرار خواهند گرفت.

آژیر در بخش دیگری از این جلسه با ابراز خرسندی از اینکه به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی، جایگاه زنان در ایران روز به روز در حال پیشرفت و ترقی است، افزود: در دولت یازدهم نیز مشارکت های سیاسی و اجتماعی در حوزه زنان افزایش داشته که تعداد زنان کاندیدای شوراهای اسلامی و حضور در انتخابات ریاست جمهوری، شاهد این مدعاست.

وی با یادآوری اینکه اختصاص یک هفته به مقام زن و مادر در راستای حساس سازی جامعه نسبت به جایگاه زنان و مادران است، خاطرنشان کرد: در محوریت برنامه هایی که برای این هفته در نظر می گیریم به دنبال حرکت به سمت عدالت جنسیتی در کلیه زمینه ها هستیم.

شایان ذکر است، هفته مادر از 18 اسفندماه و همزمان با سالروز ولادت حضرت فاطمه (س) آغاز می شود.   

 

 

بازدید [ 66348 ]
برچسب ها