سه شنبه 6 خرداد سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

استاندار کردستان:

بزرگترین سرمایه‌گذاری بخش صنعت کردستان آغاز شد

استاندار کردستان از آغاز عملیات اجرایی زنجیره فولاد کردستان به عنوان بزرگترین سرمایه‌گذاری بخش صنعت در تاریخ استان خبر داد.
بزرگترین سرمایه‌گذاری بخش صنعت کردستان آغاز شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ بهمن مرادنیا در جلسه بررسی و امضاء مشارکت‌نامه زنجیره فولاد کردستان با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رییس هیات مدیره سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران با بیان اینکه سرمایه‌گذاری در حوزه فولاد نوید توسعه همه‌جانبه استان است، گفت: عملیات اجرایی زنجیره فولاد با سرمایه‌گذاری یک میلیارد دلار از امروز آغاز شد.

وی با بیان اینکه مقام عالی وزارت و دیگر مسوولان مرتبط همکاری و مساعدت‌های فراوانی برای به ثمر رسیدن این طرح انجام دادند گفت: ایجاد زنجیره فولاد از مطالبات جدی مردم استان و شهرستان‌های قروه و بیجار با توجه به ظرفیت‌های موجود بود که خوشبختانه این مهم امروز به نتیجه رسید.

مرادنیا با اذعان به اینکه معادن کردستان طی سالیان متمادی خام فروشی و عواید چندانی را نصیب مردم استان نمی‌کرد و همین امر موجبات گله‌مندی مردم را فراهم کرده بود ادامه داد: آغاز عملیات اجرایی تولید فولاد به ظرفیت 6/1 میلیون تن در سال نوید بخش توسعه استان و رشد صنعت در منطقه خواهد بود.

استاندار کردستان با ایراز خوشحالی نسبت به اینکه در این پروژه بزرگ بخش خصوصی مشارکت فعالانه خواهند داشت و همین امر موجب تسریع در اجرا خواهد شد اظهار کرد: در بخش اکتشافات زمین شناسی و افزودن پهنه‌ها برای مطالعه از هیچ تلاشی دریغ نخواهیم کرد و در این راه همه همکاری‌ها و مساعدت‌ها صورت خواهد گرفت.

 

بازدید [ 63327 ]
برچسب ها