پنج شنبه 10 مهر سال 1399

اخبار

بسترهای رشد و توسعه ورزش کردستان باید ایجاد شود

استاندار کردستان خواستار ایجاد زمینه‌ها و بسترهای لازم برای توسعه و رشد ورزش کردستان در تمامی رشته‌ها شد.
بسترهای رشد و توسعه ورزش کردستان باید ایجاد شودبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛
بهمن مرادنیا در مراسم افتتاحیه مسابقات قهرمانی کاراته کشور با بیان این مطلب گفت: استان کردستان دارای پتانسیل‌های بسیاری در ورزش است و ضرورت دارد مسوولان به ترویج و توسعه ورزش در استان‌هایی کمتر برخوردار نظیر کردستان توجه بیشتری داشته باشند.
وی با بیان اینکه استان کردستان قهرمانان ورزشی بسیاری در سطح ملی و آسیایی دارد گفت: وجود ورزشکاران توانمند و مردم علاقمند به ورزش وظیفه مدیران را جهت خدمت‌رسانی بیشتر سنگین‌تر می‌کند.
مرادنیا ادامه داد: استان کردستان دارای ۷۰۰۰ نفر ورزشکار در رشته کاراته است که این نشان از توجه جوانان  استعداد آنان در ورزش‌های رزمی است.
استاندار کردستان با تشکر از حامی مالی بخش خصوصی این دوره از مسابقات که خلا اعتبارات دولتی را پر کرده است افزود: متاسفانه در کردستان به دلیل کمبود درآمدها اسپانسر برای حمایت از ورزش کم است امکانات موجود ورزشی نیز جوابگوی نیازهای استان نیست.
وی همچنین مردم استان را مردمانی سرافراز و شهیدپرور نام برد و گفت:
این دوره از مسابقات متبرک به نام ۵۴۰۰ شهید استان کردستان است که کنگره بزرگ آن نیز در سال آینده برگزار می‌شود.
استاندار کردستان در ادامه کردستان را استان فرهنگی و دارای مردمانی مهمان نواز ذکر کرد و از ورزشکاران خواست پیک مهربانی مردم کردستان به دیار خود خانواده‌هایشان باشند.
مرادنیا افزود: با توجه به طبیعت بکر و زیبای کردستان ورزشکاران، کردستان را به عنوان مقصد مسافرت‌های نوروزی خود مد نظر داشته باشند.
مسابقات قهرمانی کاراته کشور با حضور ۴۰۰۰ نفر از ورزشکاران سراسر کشور به مدت هشت روز در سالن آزادی سنندج برگزار می‌شود.

 

 

 

بازدید [ 75924 ]
برچسب ها