سه شنبه 7 بهمن سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

فیروزی عنوان کرد؛

بهبود فضای کسب و کار کردستان، نیازمند تسریع در صدور مجوزها

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان، با تاکید بر لزوم تسریع در صدور مجوزها، این مهم را گامی به سوی بهبود فضای کسب و کار و رفع مشکل بیکاری در استان عنوان کرد.
بهبود فضای کسب و کار کردستان، نیازمند تسریع در صدور مجوزها

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ حسین فیروزی در نشست تبیین الزامات و کلیات سامانه های پیشخوان مجوزهای کشور که با حضور رییس مرکز ملی پایش و بهبود مستمر محیط کسب و کار برگزار شد، با اشاره به اینکه سازوکارهای اقتصادی کشور به صورت مرکز - پیرامون شکل گرفته، گفت: برای ایجاد توسعه در کشور، در این سیاست گذاری ها نیاز به یک انقلاب داریم. 
وی خاطرنشان کرد: علیرغم اینکه مقام معظم رهبری، رییس جمهور، وزرا و همه مسوولان کشور بر لزوم توسعه استان های حاشیه ای تاکید دارند اما ساز و کارهای اقتصادی کشور، مرکز - پیرامونی شکل گرفته و اگر منتظر باشیم دولت توسعه را در کردستان ایجاد کند، به این زودی ها محقق نخواهد شد. 
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استان متذکر شد: فرصت کمی برای توسعه استان داریم و باید از آن به بهترین نحو استفاده کنیم. 
وی از مدیران و کارشناسان استان خواست از همه ظرفیت های قانونی کشور برای ایجاد حداکثر توسعه در استان استفاده کنند و بخشنامه ها را به گونه ای بخوانند که موجب تسهیل و تسریع در کار مردم و ایجاد اشتغال و ارزش افزوده در استان شود. 
فیروزی ضمن یادآوری ظرفیت های آب، کشاورزی،  معدن، مرز و ... در کردستان، تاکید کرد: اگر از ظرفیت های فراوان کردستان به خوبی استفاده شود، می تواند نقش موثری در اقتصاد کشور داشته باشد و این امر نیازمند بازنگری در سیاست های اقتصادی است. 
وی با گله مندی از کُندی صدور مجوزها در استان، خاطرنشان کرد: صدور مجوزها گام موثری به سوی ایجاد فضای کسب و کار و رفع مشکل بیکاری خواهد شد.  
معاون اقتصادی استاندار در ادامه نسبت به خروج جوانان تحصیلکرده از استان هشدار داد و افزود: اگر استان از سرمایه انسانی تهی شود، منابع مادی و مالی به تنهایی نمی تواند توسعه را در استان ایجاد کند. 
وی هر یک روز تاخیر در صدور مجوزها را موجب لطمات جبران ناپذیر اقتصادی و اجتماعی ذکر کرد و از مدیران و کارشناسان ادارات استان خواست با همت بیشتر عمل کنند. 
فیروزی از سامانه های سام، دادور، یاور و نما به عنوان ابزارهای الکترونیکی مدیران و کارشناسان استان برای تسهیل و تسریع در صدور مجوزها و دروازه ورود به کسب و کار نام برد و از آنان خواست از این ابزارها به بهترین نحو در راستای توسعه استان بهره بگیرند. 
فیروزی در ادامه اظهار داشت: ما نمی گوییم در استان فساد اداری نداریم بلکه می گوییم رتبه اول فساد اداری را نداریم و از مطرح کنندگان این موضوع می خواهیم که در کنار پرداختن به کمبودها و کاستی ها، به نقاط قوت استان هم اشاره کنند.
وی، صرفاً پرداختن به کمبودها را موجب از بین بردن امید در جامعه دانست و خاطرنشان کرد: هرجا سرمایه های اجتماعی بالاتر است فضای کسب و کار هم بهتر است.

بازدید [ 522633 ]
برچسب ها