دو شنبه 7 بهمن سال 1398

اخبار

معاون استاندار کردستان:

بودجه پژوهشی استان باید هدفمند هزینه شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان، بر لزوم تخصیص یک درصد بودجه پژوهشی از سوی دستگاه های استان تاکید و خاطرنشان کرد: بودجه پژوهشی استان، باید هدفمند هزینه شود.
بودجه پژوهشی استان باید هدفمند هزینه شود


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛
حسین فیروزی در جلسه مشترک شورای نخبگان و کارگروه پژوهش استان ، اولویت بندی صحیح پژوهش های قابل انجام در استان را گامی در راستای توسعه استان دانست و افزود: پژوهش هایی که برای آن هزینه می کنیم باید برای استان کاربردی و توسعه آفرین باشد. 
وی تدوین سند آمایش آموزش عالی استان را یکی از مهمترین وظایف کارگروه توسعه عنوان و اظهار داشت: تدوین این سند و تعیین نیازهای آموزشی استان، ارتباط مستقیمی با مباحث کلان فرهنگي، اجتماعی و اقتصادی استان دارد. 
فیروزی خاطرنشان کرد: علاوه بر تامین بودجه لازم برای تدوین سند آمایش آموزش عالی استان، آگاهی بخشی و اطلاع رسانی به خانواده ها در خصوص هدایت تحصیلی فرزندانشان با توجه به برنامه آمايشي، نيز ضرورت دارد. 
در ادامه این جلسه، انجام مطالعات خاک شناسی به عنوان یکی از نیازهای استان مطرح شد که معاون استاندار با اذعان به اینکه ما علیرغم نیاز کشور و استان، در بهره گیری از کشاورزی حفاظتی بسیار عقب هستیم خاطرنشان کرد: استفاده از این روش علاوه بر حفاظت از منابع آب و خاک، با ارتقاء بهره وری و افزایش تولید، درآمد سرانه استان را به ميزان قابل ملاحظه اي افزایش خواهد داد. 
چاپ فلور گياهي کردستان که با تلاش (مهندس حسین معروفی) گیاه شناس برجسته کردستانی تدوین شده، یکی دیگر از موضوعات  مطرح شده در این جلسه بود که فیروزی ضمن تاکید بر لزوم انجام این کار، چنین کتابی را گنجینه و منبع مرجع ارزشمندی برای کتابخانه ها دانست. 
در ادامه این جلسه، برنامه های پیشنهادی سال 97 بنیاد نخبگان مورد بررسی قرار گرفت و لزوم تامین اعتبار و اجرای آنها به تصویب اعضای جلسه رسید.

بازدید [ 555693 ]
برچسب ها