سه شنبه 14 مرداد سال 1399

اخبار

وزیر بهداشت در جمع زائرین سرزمین وحی بانه:

بیماری‌های تنفسی شایع‌ترین در مناسک حج است

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بیماری های تنفسی شایع ترین نوع بیماری در مناسک حج است و زائرین باید در این زمینه بیشترین خود مراقبتی را داشته باشند.
بیماری‌های تنفسی شایع‌ترین در مناسک حج است

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان، دکتر سید حسن قاضی زاده هاشمی روز جمعه در جمع زائرین حج تمتع شهرستان بانه در مسجد محمد امین (ص) اظهار داشت: زائرین سرزمین وحی باید بیش از گذشته موارد خود مراقبتی را برای حفظ سلامتی شان با رعایت بهداشت فردی انجام دهند.
وی افزود: پیشنهاد می شود کسانی که دچار بیماری خاصی هستند و دارو مصرف می کنند زیر نظر پزشک معالج خود داروهای مورد نیاز برای مدت سفر را به همراه داشته باشند.
دکتر هاشمی تاکید کرد: زائرین باید این روزها به منظور افزایش مقاومت بدن خود در برابر گرما از کولر، پنکه و لوازم سرمایشی کمتر استفاده کنند و برای پیشگیری از ابتلا به بیماری در مدت سفر (مناسک حج) لیوان شخصی همراه داشته باشند.
وی با اشاره به نامگذاری سال جاری به عنوان حمایت از کالای ایرانی یادآور شد: انتظار می رود زائرین برای تحقق این شعار از خرید کالا از کشور عربستان خودداری کنند چرا که کیفیت اجناس ایرانی بالاتر و قیمت آن نیز پایین تر از اجناس در این کشور است.
مدیرکل حج و زیارت کردستان نیز در سخنانی گفت: امسال یک هزار و 924 زائر در قالب 14 کاروان از این استان به حج مشرف می شوند و 90 روحانی نیز آنان را در این سفر همراهی می کنند.
هاشم ناظم جلالی اظهار داشت: کارهای معاینه و آموزش حجاج کردستانی در سراسر استان در دست انجام است و هم اکنون در مرحله تهیه ویزا برای زائرین هستیم.
وی یادآور شد: از شهرستان بانه نیز 2 کاروان با 320 زائر به سرزمین وحی اعزام می شوند که این کاروان ها مدینه بعد هستند و اعزام آنها 19 مرداد از فرودگاه بین المللی همدان انجام می شود.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پایان این مراسم با زائرین حج شهرستان بانه عکس یادگاری گرفت.

بازدید [ 737238 ]
برچسب ها