دو شنبه 20 مرداد سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

فیروزی عنوان کرد:

تامین معیشت مرزنشینان دغدغه همه مسئولان استانی است

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان تامین آبرومندانه معیشت مرزنشینان را یکی از مهمترین دغدغه‌های مسئولان استان دانست.
تامین معیشت مرزنشینان دغدغه همه مسئولان استانی است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ حسین فیروزی در نشست نمایندگان کسبه، بازاریان، تجار و معتمدین شهرستان‌های مرزی استان با بیان اینکه مشکلات بازارچه های مرزی و معیشت ساکنان این مناطق در چهار ماه گذشته بصورت مستمر پیگیری شده است افزود: مسئله تامین معیشت مرزنشینان همواره دغدغه استاندار کردستان بوده و بارها در تهران در جهت حل و بهبود این موضوع با مقامات گفتگو کرده است.

وی به مجموعه کارهای انجام شده و در دست اقدام برای توسعه استان اشاره کرد و اظهار داشت: پیگیری منطقه آزاد تجاری صنعتی بانه مریوان، جدیت در احداث منطقه ویژه اقتصادی بانه، تسریع در بهبود راه‌های استان، تلاش برای افزایش تخصیص سهم آب استان و بخش کشاورزی از جمله این کارها بوده است.

وی با بیان اینکه هم اکنون ایجاد اشتغال از دغدغه‌های مهم کشور و استان به شمار می رود از همه سرمایه گذاران استان خواست در منطقه ویژه اقتصادی بانه که تخفیف های مناسبی را شامل می شود سرمایه گذاری و به فکر تولید باشند.

فیروزی به تلاش های گسترده استاندار کردستان برای تغییر ات اساسی در موضوع مبادلات مرزی اشاره کرد و افزود: لازمه‌ی به ثمر نشستن این کار همکاری و همراهی، اصناف، بازاریان و تجار است و بازاریان نباید با اقدامات شتابزده کسی را در مقابل خود قرار دهند.

معاون اقتصادی استاندار کردستان اعمال تخفیف‌های بیشتر گمرکی، افزایش میزان شارژ کارت‌های الکترونیکی پیله‌وران و حذف محدودیت واردات برندهای خاص را از جمله موارد در دست پیگیری خواند و گفت: از همه فعالان اقتصادی و بازاریان میخواهیم تا وضعیت بازار به حالت عادی بازگردد، چرا که وجود خبرهای منفی می تواند همه تلاش ها را عقیم کند.

وی در پایان رونق شهرهای مرزی و پویایی بازار در آن مناطق را عامل جذب توریسم و افزایش درآمد مردم ارزیابی کرد و گفت: اوضاع باید به نحوی سامان یابد که کالاهای وارداتی در مغازه ها توزیع و از حمل کلی و فراوان آن بصورت یکجا جلوگیری شود که حتما توجه به این موضوع می تواند در تغییر نگاه مسئولان تاثیر مثبت داشته باشد.


بازدید [ 764769 ]
برچسب ها