سه شنبه 14 مرداد سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

تاکید استاندار کردستان بر اتمام سالن ورزشی شش هزار نفری و تالار فرهنگ سنندج

استاندار کردستان و معاون سازمان مدیریت و برنامە‌ریزی کشور بر تسریع و اتمام دو پروژە ورزشی و فرهنگی سالن شش هزار نفری و تالار فرهنگ سنندج تاکید کردند.
تاکید استاندار کردستان بر اتمام سالن ورزشی شش هزار نفری و تالار فرهنگ سنندج
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ بهمن مرادنیا در این بازدید با بیان این که سالن ورزشی شش هزار نفری سنندج از نیازهای استان و شهرستان است گفت: ما در استان برای برگزاری مراسم بزرگ از جمله کنگره بزرگ ۵۴۰۰ شهید مکان مناسبی نداریم و لازم است این پروژه حتماً در زمان پیش‌بینی شده به بهره‌برداری برسد.
وی عزم مسئولان در تزریق اعتبار برای اتمام پروژه‌های نیمه تمام فرهنگی و ورزشی را ارزشمند دانست و گفت:  تالار فرهنگ سنندج نیز با پیشرفت فیزیکی ۳۵ درصد از نیازهای اساسی بخش فرهنگ است که باید هرچه زودتر به نتیجه برسد.
وی افزود: در شهر سنندج که از مراکز مهم فرهنگی در کشور به شمار می‌رود محل مناسبی برای اجرای برنامه های فرهنگی نداریم و اتمام این پروژه درخواست همه هنرمندان و اهالی فرهنگ است.
معاون سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور نیز در این بازدید با بیان این که سالن ورزشی شش هزار نفری سنندج نیازمند ۲۰ میلیارد تومان اعتبار است افزود: امسال تخصیص ۱۰۰ درصدی  برای این پروژه داده شده و شنبه آینده نیز جلسه‌ای با حضور متولیان برای رفع موانع برگزار خواهد شد.
وی ادامه داد: طبق قول مساعد پیمانکار سالن ورزشی شش هزار نفری سنندج پایان تابستان سال‌جاری به اتمام خواهد رسید.
سعید نمکی در ادامه به وضعیت تالار فرهنگ سنندج نیز اشاره کرد و گفت: استان کردستان جزو استان‌های هنرمندپرور است و تصمیم بر این شده با تخصیص اعتبارات لازم این پروژه نیز به اتمام برسد.
نمکی با اعلام این که برای اتمام تالار فرهنگ سنندج ۲۵ میلیارد تومان نیاز است اظهار داشت: با تزریق اعتبارات کافی تالار فرهنگ سنندج تا هفته دولت سال آینده به اتمام خواهد رسید.

بازدید [ 747270 ]