دو شنبه 20 مرداد سال 1399

اخبار

تاکید استاندار کردستان بر ورود هلدینگ‌های سرمایه‌گذاری

استاندار کردستان بر ورود هلدینگ‌های سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی کشور و مشارکت با بخش خصوصی تاکید کرد.
تاکید استاندار کردستان بر ورود هلدینگ‌های سرمایه‌گذاریبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ بهمن مرادنیا در دیدار رئیس صندوق بازنشستگی کشور ظرفیت‌ها استان برای سرمایه گذاری را برشمرد و گفت: کردستان دارای پتانسیل‌های فراوانی است که در صورت توجه به آن می‌تواند تحولات مهم و اساسی در بخش اقتصادی ایجاد کند.

وی با درخواست از رئیس صندوق بازنشستگی کشور برای سفر تیم اقتصادی و هلدینگ سرمایه‌گذاری این صندوق به استان گفت: کردستان در بخش محصولات باغی، معدنی، شیر و آبزی‌پروری بسیار مستعد است و این حوزه‌ها می توانند زمینه‌های مناسبی برای سرمایه‌گذاری باشند.

مرادنیا با بیان اینکه همجواری با اقلیم کردستان عراق و بازار آن می تواند زمینه‌های صادراتی مناسبی برای کشور و استان باشد اظهار کرد: ما با اقلیم کردستان عراق روابط دیرینه عمیق فرهنگی داریم و شایسته نیست با این همه عمق روابط بازار اقلیم در اختیار ترکیه و دیگر کشورها باشد.

استاندار کردستان در ادامه با ابراز امیدواری نسبت به تصویب منطقه آزاد بانه مریوان گفت: با اجرایی شدن منطقه آزاد بانه مریوان ظرفیت های بسیار خوبی برای صادرات و شرکت‌های سرمایه‌گذاری فراهم می‌شود که امیدوارم صندوق بازنشستگی کشور با توجه به توان مالی خود در این بخش‌ها ورود کند.

جمشید تقی‌زاده رئیس صندوق بازنشستگی کشور نیز قول مساعد داد در چند روز آینده زمینه‌ها و بسترهای مناسب سرمایه‌گذاری در کردستان را با حضور کارشناسان اقتصادی استان و صندوق بازنشستگی کشور بررسی شود

بازدید [ 769329 ]
برچسب ها