جمعه 14 آذر سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

تاکید معاون اقتصادی استاندار بر ضرورت تسریع در جذب سهم استان از منابع تبصره ۱۸

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان بر ضرورت تسریع در جذب حداکثری سهم استان از منابع تسهیلات تبصره ۱۸ تاکید کرد.
تاکید معاون اقتصادی استاندار بر ضرورت تسریع در جذب سهم استان از منابع تبصره ۱۸

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ خالد جعفری در یکصد و سی و پنجمین جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید، با اذعان به تاکید استاندار بر ضرورت تسریع در جذب سهم استان از اعتبارات تبصره ۱۸ خاطرنشان کرد: این اعتبارات گلوبال است و اگر نتوانیم سهم استان را جذب کنیم، توسط سایر استان ها جذب خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: بخش کشاورزی در پرداخت تسهیلات از محل تبصره 18 قانون بودجه به صورت ویژه‌تر دیده شده و به همین دلیل در این بخش هم تسهیلات بیشتری به ویژه در حوزه صنایع تبدیلی و گلخانه اعطا شده است.
جعفری با بیان اینکه واحدهای تولیدی برای تداوم تولید و حفظ اشتغال خود نیاز به سرمایه درگردش و تسهیلات دارند، گفت: گاهی استفاده از تکنولوژی روز با میزان اشتغال رابطه عکس دارد بنابراین ممکن است واحدی برای خرید ماشین آلات، تسهیلات دریافت کند ولی اشتغالزایی آن افزایش پیدا نکند.
وی همچنین بر اهمیت استفاده از منابع داخلی بانک ها در پرداخت تسهیلات سرمایه ای تاکید کرد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار در ادامه با اشاره به آغاز به کار مرکز شبانه‌روزی فوریت‌های بررسی مشکلات واحدهای تولیدی در سازمان صمت استان،حضور نماینده تام‌الاختیار دستگاه ها در این مرکز را ضروری عنوان کرد.
جعفری ضمن یادآوری اینکه پرونده های واحدهای تولیدی که مشکل قضایی دارند به کمیته اقتصاد مقاومتی موجود در دادگستری استان ارجاع داده می شود تا سریع‌تر مورد بررسی قرار گیرند، افزود: این کمیته بتازگی از زیرمجموعه معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خارج و به دادستانی سپرده شده است.
شایان ذکر است، در این جلسه مشکلات یک واحد مرغداری و یک واحد تولید قارچ بررسی و با همراهی بانک های مربوطه، تصمیمات لازم در جهت حمایت از این واحدها اتخاذ شد.

بازدید [ 72561 ]
برچسب ها