سه شنبه 6 خرداد سال 1399

اخبار

حسین فیروزی

تاکید وزیر صنعت، معدن و تجارت بر اجرای زنجیره فولاد در کردستان

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کردستان، گفت: وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت بر اجرای زنجیره فولاد در کردستان به عنوان وعده دولت و یکی نیاز اساسی استان تاکید دارند.
تاکید وزیر صنعت، معدن و تجارت بر اجرای زنجیره فولاد در کردستان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ حسین فیروزی در خصوص مباحث مطرح شده در دیدار خود با وزیر صنعت، معدن و تجارت، اظهار داشت: در این دیدار طرح های صنعتی پیشران توسعه استان مورد بحث قرار گرفت و مطالعات طرح بزرگ زنجیره فولاد بررسی شد.

وی خاطرنشان کرد: مشاوران طرح با اطمینان از توجیه پذیری آن، نتیجه مطالعات را در جلسه ارائه کردند و مهندس نعمت زاده بر اجرای زنجیره فولاد در کردستان به عنوان وعده دولت و یک نیاز اساسی استان تاکید دارند.

فیروزی افزود: وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین این طرح را متناسب با ظرفیت استان دانستند و ضمن تاکید بر شروع اجرای عملیات، توصیه های لازم را به سرمایه گذاران (شرکت ایمیدرو) و مشاورین طرح ابراز نمودند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان ادامه داد: در این جلسه همچنین تاکید شد، سرمایه گذاری در زنجیره فولاد کردستان از اولویت های وزارت صنعت، معدن و تجارت محسوب می شود که بزرگترین سرمایه گذاری صنعتی کردستان تا این زمان خواهد بود.

وی سرمایه گذاری این طرح را حدود 3 هزار و 699 میلیارد تومان و اشتغالزایی مستقیم و غیر مستقیم آن را 12 هزار نفر عنوان کرد.

فیروزی در ادامه ابراز امیدواری نمود به زودی بعد از تکمیل مطالعات و جانمایی دقیق، در اسرع وقت شاهد کلنگ زنی این پروژه در کردستان و اجرای فازها و مراحل آن باشیم.

وی، سیمان دیواندره و طلای سقز را از دیگر طرح های بررسی شده در این دیدار عنوان کرد و افزود: طبق دستور جناب وزیر، طی نامه ای اولویت سیمان دیواندره به رییس محترم بانک صنعت و معدن (آقای افخمی) اعلام شد و ضرورت حمایت این بانک از اجرای طرح سیمان دیواندره، مورد تاکید قرار گرفت.

فیروزی طرح طلای سقز را نیز از طرح های مهم استان با اشتغالزایی بالا، عنوان و خاطرنشان کرد: اجرای عملیات استخراج و حمایت وزارت صنعت، معدن و تجارت از صدور مجوزهای لازم و همچنین تسریع در انجام کار توسط سرمایه گذار، مورد تاکید قرار گرفت.

برچسب ها