دو شنبه 7 بهمن سال 1398

اخبار

تاکید ویژه استاندار کردستان بر توجه بیشتر به زلزله‌زدگان کرمانشاه در فصل سرما

استاندار کردستان با خطاب قرار دادن دستگاه‌های امدادرسانی و اجرایی استان بر توجه مضاعف به وضعیت زلزله‌زدگان کرمانشاه تاکید کرد و گفت: کمک‌ها و مساعدت‌ها در این زمینه باید مستمر و بدون وقفه باشد.
تاکید ویژه استاندار کردستان بر توجه بیشتر به زلزله‌زدگان کرمانشاه در فصل سرما

 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان، بهمن مرادنیا در گفتگو با این پایگاه در مورد وضعیت امدادرسانی به زلزله‌زدگان اخیر کرمانشاه گفت: ما به تمام دستگاه‌های اجرایی و امدادرسانی کردستان تاکید می‌کنیم که یاری‌ها در این زمینه حتماً مستمر و بدون تعطیلی و بی‌وقفه باشد.

وی گفت: در بحث امدادرسانی تمام جنبه‌های آسیب‌ها و خسارات عمرانی، زیرساختی، بهداشتی و درمانی و آسیب‌های روانی و اجتماعی به مردم مورد نظر قرار گیرد و هر ارگان و اداره‌ای هر آنچه در توان و تخصص دارد در این زمینه به کار گیرد.

 استاندار کردستان تاکید کرد: ما نیز به عنوان مدیریت اجرایی دولت از دستگاه‌های اجرایی که برای بازسازی کرمانشاه و ثلاث باباجانی ملزم شده و فعال هستند، به طور مستمر گزارش کار خواهیم گرفت.

مرادنیا افزود: با توجه به این که استان کردستان، استان معین بازسازی و یاری به منطقه ثلاث باباجانی است، تمام توان و تلاش ما روی این منطقه متمرکز است اما از دیگر مناطق همجوار و وضعیت آن بی‌اطلاع نیستیم و در صورت نیاز و توان به دیگر مناطق نیز توجه خواهیم کرد.

استاندار کردستان با اشاره به فصل سرما و یخبندان گفت: ما اینجا دل‌مان با کرمانشاه و مردم زلزله‌زده آن است و به هر حال نمی‌توانیم بی‌تفاوت بمانیم. هر کودکی که از سرما می‌لرزد قلب ما و احساسا‌تمان نیز جریحه‌دار می‌شود و در عمل نیز آنچه در توان‌مان باشد برای یاری به آنان و ان‌شاءالله تا بازسازی کامل آن مناطق، انجام داده و خواهیم داد. 

وی گفت: مردم استان کردستان در یاری به زلزله زدگان کرمانشاه سنگ تمام گذاشتند و این نقطه عطفی تاریخی در فرهنگ انسانی آنان است. کمک‌های آنان واقعاً در این حادثه بی‌سابقه بود و جای تقدیر و ستایش دارد. بسیاری از مردم حتی با وجود تنگدستی از این کمک و امدادرسانی به خواهران و برادران‌شان در کرمانشاه مضایقه نکردند.

استاندار کردستان با تشکر از تلاش تمامی گروه‌های مردم‌نهاد  و اشخاص مختلف در این زمینه افزود: مردم پیشگام این امدادرسانی بودند و وظیفه انسانی خود را تمام و کمال به انجام رساندند و حالا وظیفه دولت است که همت مضاعفی در این امر انجام دهد و ما نیز از هر اقدام و ایده‌ی عملی و کارآمد در این زمینه از سوی دستگاه‌های اجرایی استقبال می‌کنیم.

برچسب ها