چهار شنبه 13 اسفند سال 1399

اخبار

تا پایان سال ٦۰ میلیارد تومان در شهرستان سروآباد هزینە خواهد شد/بنیاد مستضعفان آماده واگذاری طرحهای تولیدی به بخش خصوصی است

رییس بنیاد مستضعفان اعلام کرد کە در جهت محرومیت زدایی تا پایان سال ٦۰ میلیارد تومان در شهرستان سروآباد هزینە خواهیم کرد.
تا پایان سال ٦۰ میلیارد تومان در شهرستان سروآباد هزینە خواهد شد/بنیاد مستضعفان آماده واگذاری طرحهای تولیدی به بخش خصوصی است

بە گزارش پایگاە اطلاع رسانی استانداری کردستان ؛ پرویز فتاح در مراسم افتتاح ۵ پروژه دامپروری بنیاد مستضعفان در شهرستان قروه با بیان اینکه سروآباد جزو شهرستانهایی است که درجه محرومیت بالایی دارد گفت؛ کارهای اجرایی جدی در این شهرستان توسط بنیاد انجام شده و تا پایان سال اعتباری به میزان ۶۰ میلیارد تومان هزینه خواهیم کرد.
وی افزود؛ همچنین در جهت اشتغالزایی برای مردم شهرستان سروآباد ۴۰ میلیارد وام قرض الحسنه بدون بهره تخصیص خواهیم داد و امیدواریم تا دو سال آینده چهره این شهرستان تغییر پیدا کند.
فتاح در ادامه با بیان اینکه آماده واگذاری شرکتها و واحدها ی تولیدی تحت پوشش بنیاد به بخش خصوصی با ارائه آموزش‌های لازم هستیم ، گفت؛ 
بخشی از شرکتهای تحت پوشش بورسی شده و چند شرکت دیگر هم تا پایان سال در بورس عرضه می‌شود.
رییس بنیاد مستضعفان با تاکید بر اینکه بنیاد مستضعفان در حساس‌ترین فضا وارد میدان عمل شده است، افزود: طرح‌هایی همانند دامپروری اگرچه حاشیه سود کمی دارد ولی سرشار از سود است چون برای مردم انجام می‌شود و رفع نیاز جامعه در شرایط سخت تحریم از مهمترین اقدامات اساسی است.
وی اضافه کرد: بنیاد در زمینه تولید خوراک دام وارد عمل شد و اکنون در مرحله تولید قرار داریم و امیدواریم تا چند سال آینده از نظر واردات نهاده های دامی به خودکفایی کامل رسیده و حتی زمینه صادرات را هم فراهم کنیم.
فتاح اجرای طرح‌های موفق بنیاد مستضعفان را با هماهنگی کامل با مدیران دولتی قابل اجرا دانست و تاکید کرد: توصیه ما به همه مدیران این است که این هماهنگی را به عنوان رمز موفقیت به کار گیرند. 
وی با بیان اینکه بنیاد مستضعفان در زمینه صنعت دامپروری، زراعت و کشاورزی وارد عمل شده است افزود: این طرح ها با اقتصاد مقاومتی و کار جهادی همخوانی کاملی دارد و در این زمینه بهره گیری از نیروهای مومن جوان انقلابی اصل اساسی برای موفقیت هستند.
فتاح به ارزش طرح‌های به بهره‌برداری رسیده به ارزش ۳۵۰ میلیارد تومان اشاره کرد و افزود: این طرحها در سطح تراز بین المللی انجام شده و در کنار آن برخورداری از چرخه تولید از خوراک‌دام، پرورش دام شیری و گوشتی تا تبدیل به لبنیات تکمیل است.
وی تاکید کرد: کردستان زمینه توسعه بیشتر را دارد و به همین لحاظ از لحاظ دامپروری و کشاورزی و باغداری به این استان توجه ویژه خواهد شد.

بازدید [ 13680 ]
برچسب ها