چهار شنبه 1 خرداد سال 1398

اخبار

زاهدی عنوان کرد:

تبدیل عسل کردستان به برند خاص، دور از دسترس نیست

استاندار کردستان تولید عسل را یکی از ظرفیت های مهم استان عنوان و تاکید کرد: تبدیل عسل کردستان به برند خاص، دور از دسترس نیست.
تبدیل عسل کردستان به برند خاص، دور از دسترس نیست

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ در جلسه ای که به منظور عقد قرارداد مشارکت اقتصادی اجتماع محور احداث کارخانه فرآوری و بسته بندی عسل طبیعی کردستان میان جهاد کشاورزی استان و بنیاد برکت، برگزار شد، عبدالمحمد زاهدی این همکاری را مبارک و مسرت بخش عنوان کرد و افزود: بنیاد برکت که زیر نظر بیت رهبری فعالیت می کند عمدتا به دنبال کمک به کارآفرینی و اشتغالزایی در مناطق محروم است.

استاندار کردستان خاطرنشان کرد: در اجرای سیاست اصلی درون زا بودن اقتصاد مقاومتی، یکی از کارهایی که انجام دادیم، شناسایی ظرفیت های استان بود و در این راستا تولید عسل به عنوان یکی از ظرفیت های مهم استان معرفی شد.

وی افزود: برای داشتن تولید بالای عسل در کردستان برنامه ریزی شد و امکان فرآوری سایر محصولات از عسل نیز در استان وجود دارد که خوشبختانه برای تحقق این برنامه ریزی ها نیروی توانمندی در استان داریم علاوه بر انگیزه مالی هدف اصلی آنها این است که عسل کردستان به عنوان برند در کشور و جهان مطرح شود.

زاهدی یادآور شده: علاوه بر افزایش تولید کمی عسل در استان، باید به دنبال برند سازی باشیم و در راه نه تنها باید کیفیت عسل را حفظ کنیم بلکه باید با مطالعه و تحقیق آن را ارتقاء دهیم.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: بخشی از عسل تولید شده در استان می تواند به تولید انواع خوراکی و نوشیدنی با همان برند اختصاص داده شود و در کنار تمامی این مباحث مساله بسته بندی، بازاریابی و حفظ بازار بسیار حائز اهمیت است.

استاندار کردستان ضمن اعلام همکاری و کمک دولت در زمینه سرمایه گذاری در حوزه آموزش، تاکید کرد: تبدیل عسل کردستان به برند خاص، دور از دسترس نیست و اگر با برنامه ریزی و گام به گام پیش برویم به این هدف خواهیم رسید. 

 

  

برچسب ها