یک شنبه 26 مرداد سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

معاون اقتصادی استاندار:

تجدید نظر در بهای انرژی خانوارهای کردستانی ضروری است/ جوجه‌ریزی در تیرماه امسال به نسبت سال گذشته ۵۵ درصد رشد داشته است

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان خواستار درخواست تجدید نظر در بهای انرژی خانوارهای کردستانی از هیات دولت شد.
تجدید نظر در بهای انرژی خانوارهای کردستانی ضروری است/ جوجه‌ریزی در تیرماه امسال به نسبت سال گذشته ۵۵ درصد رشد داشته است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ حسین فیروزی در کارگروه تنظیم بازار استان با بیان اینکه کردستان جزو استان های سرد کشور است اما در محاسبه نرخ بهای گاز شهرهای پر جمعیت اش در اقلیم دو واقع شده است، اظهار داشت: فصل سرد استان از ۱۵ آبان تا ۱۵ فروردین در نظر گرفته شده در حالیکه طی دو سال گذشته روزهای سرد استان حتی تا خردادماه تداوم داشته است.
وی افزود: لازم است با مستندات و دلائل کافی این امر به هیات دولت برای تجدید نظر در خصوص افزایش روزهای سرد و محاسبه بهای انرژی بر اساس فصل سرد منعکس شود که در صورت تحقق آن خانوارهای کردستانی پول کمتری بابت مصرف انرژی پرداخت می کنند.
وی با بیان اینکه در تیرماه امسال وضعیت نرخ کالا و خدمات به نسبت ماه قبل آن کمی بهتر شده است، یادآوری کرد: عمده مشکل ما در گروه کالاهای غیر خوراکی است که از این حیث در رتبه پنج کشور قرار داریم.
فیروزی تصریح کرد: لازم است نظارت و بازرسی ها در حوزه کالاهای غیرخوراکی در سنندج و دیگر شهرها بیشتر شود و در این خصوص فعالانه تر عمل شود.
معاون اقتصادی استاندار کردستان به در پیش بودن دو عید قربان وغدیر نیز اشاره کرد و افزود: توزیع کالاهای اساسی و مورد نیز مردم باید از هم اکنون توزیع و در اختیار مردم قرار بگیرد کە این امر بە ثبات بازار و کاهش قیمت ها کمک خواهد کرد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان نیز به افزایش جوجه ریزی در تیرماه امسال اشاره کرد و افزود: امسال در تیرماه چهار میلیون و ۲۲۳ هزار جوجه ریزی شده که سال گذشته این رقم دو میلیون و ۷۷۰ هزار قطعه بوده که رشد ۵۵ درصدی را نشان می دهد.
جعفری ادامه داد: میزان جوجه ریزی در مردادماه سه میلیون و ۶۰۰ هزار قطعه و در پنج ماهه اول ۱٨ میلیون و ۵۰۰ هزار قطعه بوده است.

بازدید [ 383781 ]
برچسب ها