جمعه 3 خرداد سال 1398

اخبار

تحت هیچ شرایطی از حمایت تولید دست بر نمی داریم

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان، گفت: ما به اصل حمایت از تولید و اشتغال پایبندیم و تحت هیچ شرایطی از حمایت تولید دست بر نمی داریم.
تحت هیچ شرایطی از حمایت تولید دست بر نمی داریم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ حسین فیروزی در چهل و دومین جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان، اظهار داشت: هدف این کارگروه این است که در چارچوب قوانین و مقررات با حداکثر ظرفیت، از تولید و اشتغال حمایت کند.

وی از مدیران بانک ها خواست کارشناسانی که مسئول بررسی طرح های معرفی شده جهت دریافت تسهیلات هستند، اختیارات کامل داشته باشند و با ذهنیت حمایت از تولید و اشتغال ماموریت خود را به انجام برسانند.

فیروزی ضمن یادآوری نامگذاری سال به نام تولید و اشتغال، افزود: این کارگروه باید از میان قوانین و مقررات بانک ها بر آنچه که به نفع تولید و اشتغال است زوم کند و با اتکاء به آن مشکلات را حل و موانع سر راه تولید را رفع کند.  

وی با بیان اینکه باید 80 درصد انرژی خود را برای کمک به طرح هایی که سریعتر می توانند تاثیر بیشتری بر تولید و اشتغال داشته باشند صرف کنیم، افزود: حمایت های این کارگروه از واحدهای تولیدی صرفا بر این مبناست که واحدها بر اساس مجوزهای قانونی احداث شده باشند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان در ادامه به نقش تاثیرگذار رسانه و اهالی مطبوعات در توسعه اشاره و خاطرنشان کرد: از رسانه ای های انتظار داریم برای بهبود فضای کسب و کار در استان بکوشند و آنچه که منعکس می کنند در راستای توسعه استان باشد.

حسین فیروزی هشدار داد: اطلاعات ناقص یا هر نوع اطلاعاتی که در ذهن سرمایه گذار استرس و نگرانی ایجاد کند، حتی اگر با نیت خیر مطرح شده باشد، به ضرر استان است و فضای کسب و کار را تخریب می کند.

وی از خبرنگاران و اهالی مطبوعات خواست با اطلاع رسانی دقیق و کارشناسی شده دولت را در پیشبرد اهداف توسعه ای در استان یاری کنند و همه فعالین رسانه ای و جامعه مطبوعاتی استان را برای کمک به بهبود فضای کسب و کار در استان فراخواند.

فیروزی با اعلام حمایت از اطلاع رسانی سازنده، خاطرنشان کرد: ما نه می خواهیم و نه می توانیم برای فضای رسانه ای استان محدودیت ایجاد کنیم، چرا که بخشی از توسعه استان به رسانه ها که جزئی از فرهنگ ما هستند، بستگی دارد و توسعه با فرهنگ عجین است.

معاون استاندار از مدیران و کارشناسان استان نیز خواست با مطبوعات استان در ارتباط بوده، سوالات آنها را پاسخگو باشند و اطلاعات صحیح و دقیق در اختیار رسانه های قرار دهند.

فیروزی در خصوص انعکاس برخی اخبار ناقص و خلاف واقع در یکی از رسانه های استان، تصریح کرد: ما به اصل حمایت از تولید و اشتغال پایبندیم و تحت هیچ شرایطی از حمایت تولید دست بر نمی داریم.

برچسب ها