چهار شنبه 7 خرداد سال 1399

اخبار

استاندار کردستان؛

تخصیص آب، همچنان مطالبه و اولویت اول کردستان

استاندار کردستان از وزیر نیرو خواست مسوولان استانی را در پیگیری تخصیص آب به عنوان یکی از مصوبات سند توسعه کردستان یاری نماید.
تخصیص آب، همچنان مطالبه و اولویت اول کردستان

 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ در هشتمین جلسه شورای توسعه استان که به ریاست وزیر کشور در استانداری کردستان برگزار شد، بهمن مرادنیا از اقدام دلسوزانه و بدیع دکتر رحمانی فضلی در تدوین و تصویب سند توسعه استان قدردانی کرد و خطاب به ایشان اظهار داشت: آنچه که شما باید انجام می دادید انجام شده و الان وظیفه ما و دستگاه های اجرایی استان است که اقدام کنیم و مردم نتایج خوب آن را لمس کنند. 
وی در ادامه افزود: ۲ مورد از مصوبات سند توسعه استان بسیار پیگیری شده که یکی جلوگیری از خام فروشی بوده و در این راستا زنجیره فولاد با ۵ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری، کلنگ زنی شده است. 
استاندار کردستان دومین مورد را تخصیص آب به استان اعلام کرد و اظهار داشت: شاید یکی از دلایل عقب ماندگی استان آب باشد که تخصیص آب مورد نیاز می تواند تحولات بسیار خوبی در استان اتفاق خواهد افتاد. 
مرادنیا در بخش دیگری از این جلسه، یادآوری کرد: عقب ماندگی های کردستان زاییده چندسال اخیر نیست و طی سنوات گذشته ایجاد شده است. 
وی با اشاره به نتیجه بخش بودن تلاش ها در زمینه افزایش تخصیص آب استان، خاطرنشان کرد: کاری که ۴۰ سال توقع مردم بوده و انجام نشده طی چند ماه گذشته با جدیت پیگیری و در حال انجام است. 
مرادنیا ادامه داد: کوریدور شمال جنوب در کردستان طی یکسال گذشته ۷۵ کیلومتر اجرایی شده که اگر چنین عملکردی در ۱۰ سال گذشته داشتیم امروز از میانگین کشوری بالاتر بودیم. 
وی ابراز امیدوا ی کرد، نتیجه جلسات شورای توسعه استان که تاکنون خوب پیش رفته در آینده هم خوب پیش برود و مردم نتایج آنرا احساس کنند.

بازدید [ 552045 ]
برچسب ها