سه شنبه 14 مرداد سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

تخصیص 24 میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی برای روستاها ومناطق کمتر توسعه یافته‌ی کردستان

سرپرست دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری کردستان از تخصیص 24 میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت برای ایجاد اشتغال پایدار در روستاها و مناطق کمتر توسعه یافته استان خبر داد.
تخصیص 24 میلیارد تومان  تسهیلات اشتغالزایی برای روستاها ومناطق کمتر توسعه یافته‌ی کردستان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ ابراهیم شریف پور در سیزدهمین جلسه  تسهیلات اشتغالزایی روستایی با بیان این مطلب گفت: این جلسه با حضور نمایندگان دستگاه‌های اجرایی و بانک سینا برگزار و هدف آن توزیع  تسهیلات ارزان قیمت  برای ایجاد توسعه طرح های تولیدی و اشتغالزای پایدار روستایی و مناطق محروم است.
شریف پور با بیان اینکه در این جلسه 11 طرح اشتغالزایی در مناطق محروم و روستایی در اولویت بررسی قرار گرفتند ادامه داد: سهم استان در سال جاری از این تسهیلات 24 میلیارد تومان است که لازم است دستگاه های اجرایی در کمترین زمان  نسبت به معرفی طرحهای واجد شرایط  اقدام کنند.
سرپرست دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری کردستان اضافه کرد: برای 11 طرح در دست بررسی حدود 15 میلیارد تومان تسهیلات پرداخت می شود که از محل آن برای 74 نفر به صورت مستقیم  شغل ایجاد می شود.
شریف پور در ادامه سقف تسهیلات برای هر طرح را 25 میلیارد ریال ذکر کرد و اظهار داشت: این تسهیلات در چارچوب تفاهم نامه میان بنیاد مستضعفان و معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور و با عاملیت بانک سینا پرداخت می شود.
وی افزود: در سال گذشته نیز 250 میلیارد ریال از محل همین تفاهم نامه به طرح های اشتغالزای روستایی و مناطق محروم  تسهیلات تعلق گرفته است.

بازدید [ 350151 ]
برچسب ها