جمعه 22 فروردین سال 1399

اخبار

تدوین سیاست‌های یکساله در آموزش و پرورش ضرورت دارد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان بر ضرورت تدوین یکساله سیاست‌های آموزش و پرورش برای اولویت‌بندی برنامه ها تاکید کرد.
تدوین سیاست‌های یکساله در آموزش و پرورش ضرورت دارد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ حسین خوش اقبال در اولین نشست شورای آموزش و پرورش استان کردستان با بیان اینکه کارها و اقدامات در آموزش و پرورش باید اولویت بندی شود گفت: لازم است مشخص شود که با توجه به میزان امکانات و اعتبارات چه کارها و اقداماتی باید در اولویت قرار بگیرند تا امورات آموزشی به نحو قابل قبولی پیش برود.
وی افزود: تبدیل نیازها به اهداف از جمله مسائلی است که باید در حوزه آموزش و پرورش مورد توجه قرار بگیرد.
وی با تبریک در پیش بودن روز معلم، قدر شناسی از جایگاه معلم و علم دانش را وظیفه همه آحاد جامعه دانست و گفت: روز معلم، روز قدر شناسی از معلمانی است که طی سالیان متمادی در امر آموزش نقش آفرینی کرده اند.
خوش اقبال بر ضرورت نوآوری و خلاقیت در روز معلم نیز تاکید کرد و افزود: امسال باید روز معلم متفاوت تر از سالیان گذشته برگزار شود و با برنامه ریزی افراد خارج از دایره آموزش و پرورش و خانواده ها را وارد این مناسبت کنیم.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان همچنین توجه به دانش آموزان معلول و کم توان را یک امر بسیار مهم و انسانی در آموزش و پرورش ذکر کرد و اظهار داشت: باید از همه ظرفیت ها و امکانات در راستای تحت پوشش قرار دادن و ارایه آموزش مطلوب به این افراد استفاده کنیم و با افزایش مراکز سنجش در شناسایی بهتر افراد کم توان و معلول بهتر عمل کنیم.
وی توجه و اجرایی شدن مصوبات شورای آموزش و پرورش را امری مهم ارزیابی کرد و گفت: در هر جلسه ای مصوبات جلسات گذشته و میزان اجرایی شدن مصوبات مورد بررسی دوباره قرار بگیرد.
خوش اقبال آموزش و پرورش را یک سازمان مهم و حیاتی برای کشور و آینده ارزیابی کرد و افزود: ایجاد یک هیات علمی  در حاشیه شورای اموزش و پرورش می تواند در حل و بهبود برخی از مسائل آموزشی نقش ایفا کند و لازم است  برای این کار اندیشه و برنامه ریزی شود.

بازدید [ 609330 ]
برچسب ها