شنبه 16 فروردین سال 1399

اخبار

تسهیلات اشتغالزایی چهار طرح روستایی پرداخت می‌شود

سرپرست ادارە کل امور روستایی و شوراهای استانداری کردستان گفت: قرار شدە است ظرف یکماە آیندە بانک سینا تسهیلات اشتغالزایی چهار طرح روستایی را پرداخت کند.
تسهیلات اشتغالزایی چهار طرح روستایی پرداخت می‌شود
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری کردستان؛ ابراهیم شریف پور خاطرنشان کرد: در اجرای تفاهم نامه بین معاونت توسعه روستایی،بنیاد علوی و بانک سینا در سال ۹۷ و به منظور تعیین تکلیف نهایی تسهیلات اشتغالزایی روستایی، جلسه ای با حضور آقای نعمت الهی رئیس هیئت مدیره بانک سینای کشور در سنندج برگزار شد.
وی افزود: در این جلسە چهار طرح اصلی شامل خوراک دام و طیور،خوراک آبزیان،بسته بندی خشکبار و حبوبات و سیلوی سی هزار تنی به مبلغ یکصد میلیارد ریال در دستور کار بانک سینا قرار گرفته و تا پایان ماه جاری ابلاغ آن صادر خواهد شد.
شریف پور با بیان اینکە برای پنج طرح نیز افزایش تسهیلات بعنوان متمم مورد موافقت قرار گرفتە است اضافە کرد؛ 
با درخواست چهار نفر از مجریان طرحها کە بەدلیل شرایط رکود در بازار، خواستار افزایش دوران مشارکت و استمهال تسهیلات خود بودندموافقت شد.
سرپرست ادارە کل امور روستایی وشوراهای استانداری کردستان با اشارە بە اینکە طی ۱۰ جلسه کمیته اجرایی استان،۲۹ طرح به بانک معرفی که از این تعداد تا حال ۲۱ طرح بمبلغ ۲۶۸ میلیارد ریال پذیرش و چهار طرح به مبلغ ۴۴ میلیارد ریال به مرحله پرداخت رسیده است اظهار کرد: در صورت به بهره برداری رسیدن این طرحها،برای ۲۳۲ نفر شغل ایجاد می شود.
شریف پور رویکرد تسهیلات را حمایت از طرحهای اشتغالزای روستایی با اولویت صنایع تبدیلی کشاورزی،زنجیره های تولید و فرآوری محصولات کشاورزی و حوزه گردشگری و اقامتی با هدف رفع محرومیت،ایجاد اشتغال و جلوگیری از مهاجرت در سطح روستاهای استان ذکر کرد.

بازدید [ 250230 ]
برچسب ها