چهار شنبه 13 اسفند سال 1399

اخبار

استاندار کردستان:

تسهیلات بانکی بصورت گستردە در استان پرداخت شود

استاندار کردستان تاکید کرد کە بانک‌ها تلاش کنند تا تسهیلات هرچند کوچک را بصورت گستردە در استان بە سرمایەگذاران و کارآفرینان پرداخت کنند.
تسهیلات بانکی بصورت گستردە در استان پرداخت شود

بە گزارش پایگاە اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ بهمن مرادنیا در چهلمین نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان کردستان با بیان اینکه ارقام مورد نیاز واحدهای تولیدی برای راه اندازی و تداوم فعالیت چندان بزرگ نیست، گفت: بانک های استان باید تسهیلات بیشتری به متقاضیان سرمایه گذاری های کوچک پرداخت کنند و این امر باید گسترده باشد.
وی یادآوری کرد: در نشست قبلی شورای هماهنگی بانک ها مقرر شد که با بکارگیری راهکارهای مختلف اعداد و ارقام بانکی از جمله منابع و مصارف بانکی تغییر پیدا کند تا استان بتواند از این طریق تسهیلات بیشتری به سرمایه گذاران و واحدهای تولیدی پرداخت کند.
مرادنیا ابراز امیدواری کرد: تا پایان سالجاری بانک های استان بتوانند تسهیلات بیشتری بە سرمایە گذاران و واحدهای تولیدی متقاضی پرداخت کنند تا از این طریق بستر اشتغال آفرینی بیشتر فراهم شود.
استاندار کردستان با بیان اینکە شرکت های بزرگ حساب های بانکی خود را در مرکز متمرکز می کنند و عملا گردش حسابی در بانک های استان ندارند از آنان درخواست کرد جهت رونق بیشتر کسب و کار در استان در این خصوص بازنگری کنند.
وی همچنین در خصوص وجود برخی مشکلات در شهرک های صنعتی شماره یک و سه سنندج اظهار کرد: هیاتی متشکل از ده ستگاههای مرتبط تشکیل و و در مدت زمان کمتر از یکماه مشکلات را بررسی و در جلسه آتی گفتگوی دولت و بخش خصوصی ارایه دهند تادر خصوص رفع آن مشکلات تصمیم گیری شود.

بازدید [ 114000 ]
برچسب ها