شنبه 16 فروردین سال 1399

اخبار

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان

تشکلهای دانشجویی باید پویا و مطالبه گر نیازمندیهای جامعه باشند

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان گفت: دانشجو باید مطالبه گر و بلندگوی جامعه باشد و دانشجویان باید در قالب تشکل ها و احزاب و کانون ها پویا بوده و دارای شور و نشاط باشند.
تشکلهای دانشجویی باید پویا و مطالبه گر نیازمندیهای جامعه باشند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ حسین خوش اقبال شامگاه دوشنبه در بازدید از خوابگاه پسرانه دانشجویی دانشگاه کردستان به مناسبت فرارسیدن 16 آذر روز دانشجو با بیان این مطلب اظهار داشت: ما به مناسبت 16 آذر و روز دانشجو به اینجا آمده ایم که مشکلات و کاستی های دانشجویان را بدون واسطه و به طور مستقیم از زبان خودشان بشنویم.

وی افزود:دیدگاه مسئولان این است که دانشجو استقلال داشته باشد، کمااینکه رهبر معظم انقلاب بارها بر پیگیری مطالبات دانشجویان و آزادی بیان آنان تاکید کرده اند.

خوش اقبال با بیان اینکه ما باید گوش شنوا داشته باشیم، اضافه کرد: آینده مملکت مختص به جوانان است، بنابراین ضمن حفظ استقلال کشور در شرایط کنونی منطقه، دانشجویان باید حضور پررنگ تری در جامعه داشته باشند.

وی تاکید کرد: دیدگاه دولت و رهبری این است که دانشجو باید پویا بوده و استقلالش حفظ شود، ضمن اینکه دانشجویان از بیان مشکلاتشان نگران نباشند و مسئولان هم ظرفیتشان بیشتر شود.

معان و سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان بر نقدپذیر بودن مسئولان تاکید کرد و افزود: فضا باید طوری باشد که ظرفیتمان بیشتر شود و نباید احساس کنیم که دانشجویان برای نظام مشکل ساز هستند،زیرا آنان هرگاه استقلال کشور به خطر افتاده وارد میدان شده اند.

خوش اقبال در ادامه سخنان خود با بیان اینکه دانشجویان پیشتاز حقانیت، حساسیت و پیگیری هستند، اظهار داشت: باید به سمت و سویی پیش برویم که از انتقاد دانشجویان نهراسیم.

خوش اقبال خاطر نشان کرد: دانشگاه و دانشجویان نقش بسیار مهمی در جمهوری اسلامی دارند و تاکید ما این است که پویایی و نشاط در دانشگاه بیشتر باشد.

وی گفت: اگر فضا باز نباشد و نگذاریم دانشجو به راحتی صحبت کرده و اعتراضات قانونی خود را ابراز کند، آینده مبهمی در انتظار دانشگاه ها خواهد بود.

معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار کردستان در پایان بر قوی تر و شناسنامه دار شدن احزاب در کشور تاکید کرد و گفت: احزاب پشتوانه ای قوی برای حاکمیت هستند و برخی از مشکلات ما به دلیل این است که احزاب قوی نداریم و مدیران قوی هم تربیت نکرده ایم.


بازدید [ 486780 ]
برچسب ها