چهار شنبه 7 خرداد سال 1399

اخبار

استاندار کردستان:

تصمیم‌گیری براساس تحقیق و پژوهش، آزمون و خطا را کم می‌کند

استاندار کردستان ضمن تاکید بر اهمیت جایگاه تحقیق و پژهش در پیشرفت و توسعه، متذکر شد: اگر در دوران مدیریت بر مبنای تحقیق و پژوهش تصمیم می گرفتیم، حتما آزمون و خطای ما بسیار کمتر می شد.
تصمیم‌گیری براساس تحقیق و پژوهش، آزمون و خطا را کم می‌کند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ بهمن مرادنیا در مراسم تجلیل از پژوهشگران برتر استان که در دانشگاه کردستان و در پنجمین روز از هفته پژوهش برگزار شد، اظهار داشت: اگر امروز پیشرفت هایی در دنیا صورت گرفته، قطعا بر اساس تحقیق و پژوهش است. 
وی با اشاره به اینکه کشورهایی که به پیشرفت رسیده اند، تحقیق و پژوهش را وارد صنعت و زندگی کرده اند افزود: شاید ضعف کشور ما در این است که دانشگاه تحقیق می کند اما صنعت از آن استفاده نمی کند. 
وی ادامه داد: یکی از وظایف مراکز علمی و آموزشی، تولید علم و گسترش آن در جامعه است اما گسترش علم در جامعه، در کشور ما ضعیف است. 
استاندار کردستان در ادامه با یادآوری اینکه امروز در دنیا از علم تولید ثروت می کنند، از دستگاه های اجرایی و تولیدکنندگان خواست بیگانگی با تحقیق و پژوهش را کنار بگذارند و از دانشگاه ها و محققین نیز خواست به دنبال ایجاد و برقراری این ارتباط باشند.
مرادنیا همچنین لزوم ورود دانش آموزان به عرصه علم و تحقیق را یادآوری کرد و از جوانان فعال در عرصه فناوری، تحقیق و پژوهش خواست تلاش کنند تا این فعالیت ها هرچه بیشتر به صورت عملی وارد جامعه و زندگی مردم شود

بازدید [ 226347 ]
برچسب ها