چهار شنبه 7 خرداد سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

معاون اقتصادی استاندار:

تصویب ۸۱ طرح اقتصادی در راستای تحقق جهش تولید در کردستان

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان از تصویب ۸۱ طرح در حوزه های مختلف اقتصادی استان در راستای تحقق شعار جهش تولید خبر داد.
تصویب ۸۱ طرح اقتصادی در راستای تحقق جهش تولید در کردستان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ خالد جعفری در اولین جلسه شورای اداری استان، در خصوص اقدامات استان در بحث کرونا به برگزاری اولین جلسات ستاد کرونا از دوم و سوم فروردین، اجرای ابلاغیه استمهال تسهیلات بانکی و حمایت های مالیاتی اشاره کرد. 
وی پرداخت تسهیلات یک میلیون تومانی را در راستای حمایت از خانوارها و همچنین تحریک تقاضا عنوان کرد و ادامه داد: ۴۹ هزار میلیارد تومان تسهیلات برای  کمک به واحدهای آسیب دیده از کرونا که کارگران خود را اخراج نکرده و یا متعهد شوند که مجدداً با آنها قرارداد ببندند در نظر گرفته شده که میزان تسهیلات ۱۲ تا ۱۶ میلین تومان برای هر کارگر است. 
وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه فرصت استفاده از این تسهیلات تا پایان خرداد است واحدهای آسیب دیده استان شناسایی شده اند تا بتوانیم از این تسهیلات بهره مند شویم. 
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار در ادامه کمک های خیرین داخل و خارج از استان برای حمایت از نیازمندان و آسیب دیدگان از کرونا را یادآوری کرد و گفت: در این مدت ۶۲ هزار بسته بهداشتی از طریق نهادهای حمایتی در اختیار افراد تحت پوشش آنان قرار گرفت و ۲۰ هزار بسته حمایتی نیز توسط فرمانداری ها میان نیازمندان و آسیب دیدگان از کرونا توزیع شد است. 
وی همچنین به توزیع حدود ۲۵ هزار کارت ۲۰۰ هزار تومانی میان مرزنشینان اشاره کرد که این کارت ها توسط بنیاد مستضعفان تامین شده بود. 
جعفری یادآوری کرد: طبق مصوبات ستاد کرونا، ساعات کاری ادارات همچنان ۷ الی ۱۴ و حضور کارکنان نیز دو سوم و رعایت این موارد الزامی است. 
وی در این جلسه خواستار توجه مدیران به حضور در سامانه سامد و ملاقات های عمومی شد و یادآوری کرد: این موضوع در ارزشیابی و ارزیابی عملکردها لحاظ می شود.

بازدید [ 63840 ]
برچسب ها