جمعه 22 فروردین سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

تعامل و گفتگوی مداوم تشکلات کارگری و کارفرمایی بادولت بە نفع تولید است

استاندار کردستان تعامل و گفتگوی سە بخش تشکلات کارگری، کارفرمایی و دولت بە نفع تولید و افزایش اشتغال است.
تعامل و گفتگوی مداوم تشکلات کارگری و کارفرمایی بادولت بە نفع تولید است

بە گزارش پایگاە اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ بهمن مرادنیا در دیدار صمیمیجامعه کارگران و تشکلات کارگری استان با بیان اینکە لازم است دین خود را بە زحمت کشان عرصه تولید و سازندگی ادا کنیم گفت: پیشنهاد من این است که جلساتی برای دسته بندی و حل مشکلات کارگران با موضوعات مشخص با حضور تشکلات کارگری و کارفرمایی ودولت تشکیل شود.
وی با بیان اینکه دولت خود را متعهد به بهبود فضای کار و ارتقا رفاه کارگران متعهد می داند ادامه داد: بخشی از مشکلات کارگران در داخل استان قابل حل است و بخشی دیگر نیازمند صحبت با دولت است که از طریق وزارتخانه های مربوطه پیگیری می شود.
مرادنیا در ادامه سخنان خود بخشی از گله‌مندی‌های جامعه کارگری و کارفرمایی از سیستم اداری را به حق دانست و افزود: مدیران نباید اجازه دهند که برخی کارشناسان در مسایل درون سازمانی سلیقه ای رفتار و برای آینده استان به دلخواه خود تصمیم بگیرند.
استاندار کردستان افزود: ضرورت دارد تشکلات کارگری و کارفرمایی هر نوع کارشکنی در ادارات توسط برخی از کارشناسان را بصورت شفاف و واضح بیان کنند چرا که ممکن است خود مدیر به دلیل مشغله کاری زیاد از وضع موجود بی اطلاع باشد.
مرادنیا با بیان اینکه امسال را مقام معظم رهبری به سال حمایت از کالای ایرانی نامگذاری کرده اند اظهار داشت: این شعار اگر به درستی تحقق پیدا کند در راستای حمایت از منافع کارگر وکارفرما وافزایش تولید واشتغال است.
وی در ادامه به تلاش ها و پیگیری های انجام شده در بخش امور زیربنایی و توسعه استان نیز اشاره کرد و گفت: کارهای بسیار خوبی در دولت یازدهم آغاز شده که تا یکی دو سال آینده به ثمر خواهد نشست.
مرادنیا در ادامه همچنین گریزی به وضعیت مرزهای استان زد و گفت: بر خلاف نقل قول ها و شایعات موجود مرز های استان بسته نشده اند، اما برخی از بازرگانان به شیوه گذشته عادت کرده اند.
وی افزود: قوانین و مقررات جدیدی بر مرزها و مبادلات مرزی حاکم شده است وطرح ساماندهی مبادلات مرزی هم اکنون در هیات دولت است که مطمئنا تغییرات آن به نفع مرزنشینان خواهد بود.

بازدید [ 609900 ]
برچسب ها