چهار شنبه 1 اردیبهشت سال 1400

اخبار اقتصادی و عمرانی

تعداد واحدهای توزیع قند و شکر تنظیم بازار افزایش یابد

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان، خواستار افزایش تعداد واحدهای توزیع قند و شکر تنظم بازار و اطلاع رسانی کافی جهت اطلاع مردم از این محل ها، شد.
تعداد واحدهای توزیع قند و شکر تنظیم بازار افزایش یابد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ خالد جعفری در سی امین جلسه کارگروه تنظیم بازار استان، با اذعان به وجود حساسیت بر روی برخی کالاها، تاکید کرد: با توجه به تفاوت قیمت شکر تنظیم بازار (۸۶۰۰تومان) و آزاد (۱۲ هزار تومان) ، لازم است با تسهیل شرایط، واحدهای بیشتری جهت عرضه و توزیع قند و شکر تنظیم بازار شناسایی و در این خصوص به مردم نیز اطلاع رسانی کافی شود.
وی در خصوص توزیع میوه تنظیم بازار شب عید، با اشاره به عدم اقدام ۱۰ استان کشور جهت خرید میوه شب عید، ابراز امیدواری کرد با سرشکن شدن سهم یارانه این استان ها، میوه با قیمت ارزانتر به دست مردم برسد.
توزیع قند و شکر از ۹۹/۱۲/۱۵ و توزیع میوه شب عید نیز از ۹۹/۱۲/۲۵ انجام می شود.
در ادامه این جلسه گزارش بررسی وضعیت تغییرات قیمت کالا و خدمات در استان (از بهمن ۹۸ تا بهمن ۹۹) از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ارائه شد که جعفری در این خصوص خاطرنشان کرد: تحلیل آمار و اطلاعات جمع آوری شده می تواند به اخذ تصمیمات بهتر کمک کند.
معاون اقتصادی استاندار اظهار داشت: عده ای می خواهند بگویند کسی به فکر مردم نیست اما به مردم اطمینان می دهیم که مسؤولان دغدغه مند و پیگیر مشکلات آنها هستند و با تمام توان تلاش دارند تا کالاها ارزانتر به دست مردم برسد.
بررسی قیمت و عرضه مرغ کشتار روز اگرچه در دستور کار این جلسه قرار نداشت اما اهمیت موضوع باعث مطرح شدن آن شد.

بازدید [ 134862 ]
برچسب ها